Zmiennik momentu naprawa


4.9
(34)

Zmiennik momentu obrotowego to nic innego jak sprzęgło hydrokinetyczne. Jest to mechanizm, który w swojej obudowanie łączy pompy oraz turbiny napędzane przez ciecz, którą może być olej, emulsja lub woda.

Zmiennik momentu obrotowego składa się z:

  1. Koła zamachowego
  2. Obudowy
  3. Tarczy pompy
  4. Tarczy turbiny
  5. Kierownicy

Szczegółowa zasada działania tego mechanizmu jest nieco skomplikowana. Sprzęgło hydrokinetyczne działa w następujący sposób: koło zamachowe jest bezpośrednio napędzane przez silnik, potem obudowa napędza pompę, która wprawia w ruch olej. Olej napędza łopatki turbiny, która dalej napędza wałek zdawczy mocy. Kierownica odzyskuje olej i wprowadza go z powrotem na górne części łopatek, dzięki czemu zwiększa się moment napędowy na wale zdawczym. Dzieje się to w momencie, kiedy silnik zaczyna pracę i obraca wirnik. W pompie powstaje siła odśrodkowa, która przepycha olej do wylotu. Olej trafiający na łopatki turbiny oddaje im część energii i opuszcza turbinę.

Sprzęgła hydrokinetyczne dzielą się na dwie główne grupy:

  • o stałym wypełnieniu
  • o zmiennym wypełnieniu


Podstawowymi zadaniami, które wykonuje zmiennik momentu, to zapewnienie łagodniejszego rozruchu maszyn budowlanych, zmniejszenie uderzeń momentu obrotowego, zabezpieczenie przed obciążeniami, tłumienie drgań momentu obrotowego.

Sprzęgło hydrokinetyczne działa tak, aby było nam wygodniej, a praca była przyjemniejsza. Oczywiście to nie wszystko – sprzęgło zmniejsza także obciążenia. Dzięki niemu cała maszyna rolnicza czy budowlana ma dużo dłuższą gwarancję trwałości!


REGENERACJA ZMIENNIKÓW – zmiennik momentu naprawa

etapy

Banat zajmuje się regeneracją zmienników do wszystkich typów maszyn budowlanych i rolniczych. Maszyny leśne i przemysłowe też nie są nam obce. Jeśli masz problem z maszyną, nie wiesz co się dzieje, zadzwoń, a chętnie udzielimy pomocy.
Pierwszym etapem po dostarczeniu do nas urządzenia na serwis, lub zamówienia usługi mobilnego serwisu maszyn rolniczych i budowlanych, jest rozcięcie zmiennika momentu obrotowego. Oczyszczony zmiennik momentu jest dokładnie sprawdzany przed rozpoczęciem usługi. Regeneracja to kolejny krok, jednak zawsze przed podjęciem działań, sporządzamy kosztorys naprawy. Dokładnie określamy, czy regeneracja wystarczy czy może należy wymienić jakieś części. Serwis w naszej firmie jest wykonywany zawsze tak, aby klient był zadowolony. Zawsze staramy się poddać cały element regeneracji, która kosztuje mniej, niż wymiana.

Oczyszczony i zregenerowany zmiennik momentu zostaje maszynowo zespawany. Po tym procesie kładziemy szczególny nacisk na sprawdzenie dokładnie całego elementu tak, aby na pewno do klienta trafiła w stu procentach działająca część. Regeneracja zmienników to proces wymagający ogromnej wprawy i cierpliwości. Mamy długoletnie doświadczenie w pracy z systemami hydrauliki siłowej i każda naprawa w naszym serwisie podlega gwarancji!

Kolejnym etapem jest wyważanie. Element pracujący pod takim obciążeniem musi zostać idealnie wyważony. Jeśli ta czynność zostałaby pominięta, całość szybko znów zostałaby uszkodzona. Banat jest wyposażony w sprzęt pozwalający idealnie wykonać usługę waważania. Ważne jest tutaj także doświadczenie – każdego dnia jesteśmy coraz lepsi, nabierając wprawy podczas wykonywania coraz to nowszych usług dla naszych stałych jak i nowych klientów.

Ostatnim elementem, który trzeba sprawdzić jest szczelność całego systemu. Jeśli wszystko działa, „sprzęgło” wysyłane jest natychmiast do klienta.

Regeneracja części i maszyn. Serwis hydrauliki siłowej

Nasz serwis prowadzi usługi w dużej części kraju. Prowadzimy usługi mobilnego serwisu maszyn budowlanych, takich jak ładowarki CAT (Caterpillar), Atlas, czy JCB. Od wielu miesięcy mamy coraz więcej zleceń dla mobilnego serwisu. Pozwala on zaoszczędzić czas i wykonać naprawę na miejscu. Mobilny serwis jest wyposażony w niemal wszystkie potrzebne narzędzia i sporo części serwisowych do elementów hydrauliki siłowej. Nie ważne czy naprawa wymagana jest w maszynach CAT (Caterpillar), Atlas, czy JCB – zawsze jesteśmy gotowi do podjęcia działania!

Oceń naszą pracę

4.9
(34)

BANAT Siedziba Główna

32-731 Żegocina

Łąkta Górna 534


tel. + 48 600 203 400

biuro@banat.pl

Oceń naszą pracę