BANAT Sp. z o.o. Łąkta Górna 534

Łąkta Górna 534

32-731 Żegocina

tel: +48 600 203 400

biuro@banat.pl

pon-pt 7-17 Punkty Serwisowe

Punkt Serwisowy Warszawa

ul. Bukowiecka 92

03-893 Warszawa

tel: + 48 532 430 090

warszawa@banat.pl

Punkt Serwisowy Wrocław

ul. Warsztatowa 3

55-114 Szewce

tel: + 48 532 430 080

wroclaw@banat.pl

Maszyny budowlane Yanmar – japońska jakość

Japońska firma Yanmar, założona przez Magokichi Yamaoka w Osace w 1912 roku, słynie z produkcji oraz sprzedaży agregatów prądotwórczych, silników naftowych i benzynowych, sprzętu rolniczego, a także maszyn budowlanych. W ofercie przedsiębiorstwa znajdziemy takie urządzenia jak:

 • koparki kołowe Yanmar,
 • koparki gąsienicowe Yanmar,
 • minikoparki gąsienicowe Yanmar,
 • midikoparki gąsienicowe Yanmar,
 • transportery i wozidła Yanmar,
 • ładowarki kołowe Yanmar,
 • przyczepy do koparek Yanmar.
plac przed sklepem z koparkami yanmar

Koparki Yanmar cechują się wysokim komfortem pracy. Montowane w nich ciche, niskoobrotowe silniki są przyjazne dla środowiska. Maszyny są smukłe, mają kompaktową obudowę, a dzięki niewielkiej wadze i składanym ramom są bardzo łatwe w transporcie. Koparki japońskiej firmy występują w trzech kategoriach: pierwsza to minikoparki (ważące do 2 ton), do drugiej grupy należą midikoparki, łączące w sobie kompaktowość minikoparek i moc większych maszyn (ich waga to 2–5 ton), trzecią kategorię reprezentują z kolei koparki gąsienicowe (przedział wagowy 5–12 ton). Większe maszyny wyposażone są w przestronne kabiny i mnóstwo dodatkowo usprawniających pracę funkcji i udogodnień. Koparki kołowe produkowane przez Yanmar w niczym nie ustępują sprzętowi budowlanemu cieszących się renomą firm, takich jak Volvo czy CAT.

Transportery Yanmar znane są z wyjątkowo wytrzymałego podwozia i skrzyni transportowej. Wyposażone są w napęd hydrostatyczny. Charakteryzują się wysoce zredukowanym naciskiem na podłoże. Co więcej, mogą operować nawet na stromych uskokach. Waga transporterów oferowanych przez Yanmar wynosi od 1100 do 2500 kilogramów, z kolei minitransportery firmy to maszyny o ciężarze 415 oraz 620 kilogramów. Jeśli zaś chodzi o wozidła, sprzęt budowlany firmy Yanmar waży 800 kilogramów.

Ładowarki kołowe Yanmar wyposażone są w przestronną, komfortową, nieograniczającą widoczności kabinę. Posiadają prosty, sztywny przegub smart control, wygodnie i precyzyjnie się nimi steruje. Dodatkowo cechuje je zmniejszone zużycie paliwa, co też nie jest bez znaczenia dla przedsiębiorstwa, które używa podobnego sprzętu. Ładowarki japońskiej firmy Yanmar ważą od 4 do 7 ton.

Istotną kwestią jest wykorzystywanie w maszynach budowlanych Yanmar opatentowanych przez firmę systemów VICTAS oraz VIPPS.

Ładowarka firmy Yanmar ładuje kamień

Maszyny Yanmar – serwis sprzętu budowlanego

Dla właściciela przedsiębiorstwa jest jasne, że aby firma działała, jak należy, trzeba dbać o prawidłowe funkcjonowanie wykorzystywanych maszyn. Wiąże się to z dokonywaniem regularnych przeglądów sprzętu, regenerowaniem zużytych części i naprawą uszkodzonych podzespołów. Kluczowa jest więc współpraca z dobrym serwisem, który kompleksowo zadba o nasze maszyny. Serwis Banat, jako mobilny serwis maszyn, oferuje klientom szeroki zakres działań. Należą do nich:

 • dokładna diagnoza uszkodzonych elementów hydrauliki siłowej,
 • regeneracja silników hydraulicznych,
 • regeneracja pomp hydraulicznych,
 • regeneracja rozdzielaczy hydraulicznych,
 • regeneracja mostów napędowych,
 • naprawa siłowników hydraulicznych,
 • naprawa zmienników momentu obrotowego,
 • testy podzespołów hydraulicznych,
 • mobilny serwis maszyn budowlanych.

Firma Banat zatrudnia wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów, którzy nieustannie poszerzają swoją wiedzę z zakresu hydrauliki siłowej. Dzięki temu,4 powierzając im uszkodzony sprzęt, mamy pewność, że zrobią wszystko, co w ich mocy, aby przywrócić go do pełnej sprawności – zdiagnozują, naprawią i przeprowadzą testy sprawdzające, czy udało się zażegnać problem. Dodatkowym atutem firmy Banat jest to, że zatrudniani tam fachowcy obeznani są ze sprzętem światowej klasy, niestraszne im spotkanie z maszynami firmy Volvo, CAT czy JCB. Dzięki ogromnemu doświadczeniu, serwisanci potrafią precyzyjnie namierzyć uszkodzoną część oraz szybko i sprawnie uporać się z awarią.

Firma Yanmar we wszystkich swoich maszynach wykorzystuje podzespoły, jakimi są siłowniki hydrauliczne. Jest to dobry przykład części, przy której naprawie wiedza i doświadczenie fachowców mają niemałe znaczenie. Niektórzy uważają, że siłowniki cechuje prosta, nieskomplikowana budowa. W rzeczywistości podzespoły te składają się z wielu mniejszych części, z których każda może ulec awarii. Sprawne namierzenie feralnego podzespołu i dokonanie niezbędnych napraw jest możliwe tylko wtedy, gdy zabierze się za to ktoś, kto dobrze zna się na rzeczy. Mechanik bez odpowiednich kwalifikacji może nie poradzić sobie z problemem tak szybko i pewnie, jak doświadczony serwisant, przez co wzrasta ryzyko, że korzystając z jego usług, prace naprawcze potrwają dłużej, a ich efekty mogą być niezadowalające.

Maszyny budowlane Yanmar – regeneracja pomp hydraulicznych

Pompa hydrauliczna jest nieodzowną częścią maszyn budowlanych. Dzięki niej koparka może prawidłowo wykonywać swoje zadania. Podzespoły hydrauliczne wykonują na co dzień ciężką, długotrwałą pracę – nie ma w tym więc nic dziwnego, że z czasem mogą się zużywać i wymagać odpowiedniej interwencji. Pompa hydrauliczna jest elementem, który działa nieprzerwanie od momentu uruchomienia maszyny, aż do jej wyłączenia. Za sprawą ciągłej eksploatacji, pompy mogą ulegać mniejszym lub większym awariom. Jak więc zapobiec długotrwałym przestojom w pracy i często kosztownym naprawom? Odpowiedź brzmi: zadbać o regularny serwis maszyn. Powinniśmy reagować już na pierwsze symptomy nieprawidłowego działania sprzętu. W innym wypadku awaria może się pogłębić, a podzespół, który wcześniej wystarczyłoby tylko zregenerować, może się przez zbytnią opieszałość nadawać jedynie do wymiany. A nowa część może kosztować właściciela firmy nawet do kilku razy więcej niż naprawa dotychczas używanej pompy. Dlatego wstrzymując się z regularnym serwisem maszyn budowlanych, oszczędzamy tylko pozornie. Zawsze lepiej jest zareagować wcześniej i uniknąć kłopotów, niż narażać się na niepożądane przestoje w pracy przedsiębiorstwa i kosztowne naprawy.

Yanmar koparka
ładowarka firmy yanmar

Maszyny Yanmar – serwis hydrauliki siłowej

Maszyny budowlane wykonują ciężką i wymagającą pracę niezależnie od pory dnia czy warunków atmosferycznych. Niezależnie, czy pada deszcz lub śnieg, czy z nieba leje się żar, czy może panuje trzaskający mróz – sprzęt budowlany robi swoje. Kontakt z pyłami, kurzem, wodą czy błotem jest w tej branży czymś naturalnym. Nic więc dziwnego, że nawet najsolidniejszym, najbardziej przystosowanym do działania w trudnych warunkach maszynom, firm takich jak Yanmar, Komatsu, CAT czy Volvo, może przydarzyć się awaria. Tą zaś należy zająć się jak najprędzej, by nie dopuścić do poważniejszych uszkodzeń i przywrócić maszynę do działania. Firma Banat specjalizuje się w naprawie i regeneracji podzespołów hydraulicznych, z usług pracujących tam specjalistów korzystają regularnie klienci zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Mobilny serwis maszyn budowlanych i wysoka jakość usług buduje zadowolenie klientów i pewność, że w razie potrzeby na pomoc przybędą doświadczeni fachowcy, którzy doskonale wiedzą, co robią. Banat to wysoka jakość i gwarancja satysfakcji.