BANAT Sp. z o.o. Łąkta Górna 534

Łąkta Górna 534

32-731 Żegocina

tel: +48 600 203 400

biuro@banat.pl

pon-pt 7-17
Testy podzespołów hydraulicznych

Testy podzespołów hydraulicznych

Decydując się na współpracę z nami masz pewność, że maszyna będzie naprawiona jak należy. Skąd to wiemy? Wszystkie podzespoły hydrauliczne, które naprawiamy poddajemy testom na specjalistycznych stacjach diagnostycznych.

Upraszczając — po każdej naprawie lub regeneracji sami sprawdzamy czy urządzenie działa poprawnie. Można powiedzieć, że sprawdzamy sami siebie. Dlaczego?

Naprawa maszyn i podzespołów rządzi się swoimi prawami. Ze względu na specyfikę urządzeń i poszczególnych elementów (pompy hydrauliczne, silniki, rozdzielacze) ciężko stwierdzić, czy naprawa przebiegła pomyślnie — nawet jeśli wszystko zrobiliśmy książkowo. Wolimy mieć potwierdzenie — dlatego zawsze wykonujemy testy podzespołów.

Po co w ogóle to robimy? Przecież nie każda firma świadcząca podobne usługi testuje naprawione urządzenia. I właśnie. Jeśli usługodawca nie ma możliwości sprawdzenia pompy czy silnika po naprawie, to jaką ma pewność, że będzie ona działać na najwyższych obrotach, pod dużym obciążeniem? Jaką Ty — jako klient, masz pewność, że maszyna nie zepsuje się po tygodniu? Gwarancję jakości naprawy dadzą nam tylko testy, które są w stanie sprawdzić podzespoły hydrauliczne pod maksymalnym obciążeniem.

Posiadamy własną profesjonalną stację diagnostyczną. Możemy przeprowadzić test dosłownie każdego elementu maszyny i w ten sposób zagwarantować Ci, że wszystkie podzespoły będą właściwie pracować — nawet pod maksymalnym obciążeniem.

Maszyna do testowania podzespołów
Regeneracja pomp hydraulicznych - Testowanie pomp

Testy podzespołów hydraulicznych przedstawiają parametry takie jak: ciśnienie, prędkość wału obrotowego, temperatura oleju, moc itd. Wysokie obciążenie pokazuje nam gdzie są wycieki i szybciej diagnozujemy problem.

Wszystkie wyniki z przeprowadzonych testów przekazujemy naszym klientom. Dzięki temu mają pewność, że niczego przed nimi nie ukrywamy — wiedzą, że mogą nam zaufać.

Więcej o naszej ofercie i doświadczeniu:

  • Posiadamy ponad 10-letnie doświadczenie w branży.
  • Naprawiliśmy i zregenerowaliśmy już tysiące maszyn.
  • Działamy kompleksowo: naprawiamy, renegerujemy i serwisujemy.
  • Mamy własne centrum diagnostyczne.
  • Świadczymy usługi na terenie całego kraju.
  • Możemy naprawić maszynę u Ciebie na miejscu.
  • Posiadamy wykwalifikowany zespół, który szybko lokalizuje usterki.
  • Korzystamy z oryginalnych części zamiennych.
  • Dajemy gwarancję na każdą usługę.

Testowanie silników, siłowników, rozdzielaczy i pomp hydraulicznych

Testy podzespołów pokazują nam, czy dana jednostka pracuje właściwie, czy konieczna jest jej regeneracja. Czasem zdarza się, że klient źle zdiagnozuje maszynę — dlatego zawsze, gdy dostajemy zlecenie zanim zabierzemy się do pracy sprawdzamy, czy na pewno przyczyną awarii jest ten konkretny element. Często okazuje się, że to nieprawidłowa kalibracja lub uszkodzony silnik hydrauliczny jest przyczyną usterki pompy. Nie sugerujemy się podejrzeniami — najpierw sprawdzamy, później działamy. Dzięki temu zawsze naprawiamy realny problem maszyny, a nasz klient płaci za naprawienie rzeczywistej przyczyny, a nie za domysły.

Jeśli chcesz oddać swoją maszynę w najlepsze ręce — jesteśmy. Wybierając nas masz pewność, że po naprawie każdy podzespół będzie pracował jak należy.

Niebieskie strzałki
Zdjęcie w cta-banner

Potrzebujesz precyzyjnej wyceny dla swojej firmy?

Stanowisko do testowania podzespołu

Mamy jedną z największych stacji diagnostycznych

Nasza stacja diagnostyczna jest jedną z największych w kraju. Dzięki jej dużej mocy (315 kW) jesteśmy w stanie przetestować każdy podzespół — nawet ten pochodzący z ogromnych maszyn budowlanych. Wykonywanie testów hydraulicznych na stacji o mniejszej mocy może nie być aż tak dokładne, dlatego zawsze warto zaufać naszym specjalistom, którzy skutecznie rozwiążą problem.

Hamownia do testu sprawności i szczelności silników hydraulicznych

Test silnika hydraulicznego pozwala na odwzorowanie pracy podzespołu w rzeczywistych warunkach i umożliwia dokładne zdiagnozowanie parametrów pracy przy maksymalnym obciążeniu. Dzięki niemu możemy dokładnie regulować poszczególne podzespoły, takie jak zawory przelewowe czy prędkość obrotową silnika. Test na hamowni umożliwia nam też sprawdzenie, czy silnik płynnie zmienia biegi oraz pozwala wykryć potencjalne wycieki.

Stanowisko do testowania silnika hydraulicznego
Regeneracja dużej pompy hydraulicznej

Przed rozpoczęciem naprawy lub regeneracji pompy hydraulicznej wykonujemy test, który pozwala nam ocenić jej parametry. Dzięki temu wiemy, gdzie dokładnie jest usterka i czy rzeczywiście to pompa jest przyczyną defektu.

Jeśli test potwierdzi, że pompa działa nieprawidłowo, to będziemy musieli ją zdemontować i zbadać na naszym stanowisku diagnostycznym. Po tym będziemy mogli dokładnie stwierdzić, czy konieczna jest naprawa czy wystarczy regeneracja pompy hydraulicznej.

Test pompy kończy się wygenerowaniem wydruku, który przedstawia parametry pracy pompy.

Stacja do demontażu i testowania siłowników hydraulicznych

W naszej stacji diagnostycznej posiadamy też stację do demontażu siłowników. Dzięki temu możemy wykonywać naprawy tego typu urządzeń dużo szybciej, niż nasza konkurencja. To oczywiście przekłada się na korzystniejsze ceny dla naszych klientów. Dodatkowo — jesteśmy w stanie rozebrać nawet najbardziej skomplikowane siłowniki.

Gwarantujemy najwyższą jakość naszych usług. Współpracując z nami masz pewność, że Twoja maszyna jest w najlepszych rękach. Nie zwlekaj, skontaktuj się z nami już teraz!

Stanowisko do diagnostyki siłowników
Zdjęcie przedstawia dwóch inżynierów sprawdzających projekt na laptopie

TransLisBet

“Efekty pracy spełniają wszystkie nasze wymagania w opisanym zakresie. Rzetelność i profesjonalne podejście do wypełnianych obowiązków, to tylko niektóre z zalet pracowników, których firma zatrudnia.”

Zobacz referencje firm, które nam zaufały

Zobacz referencje

PRODUCENCI, KTÓRYCH PODZESPOŁY CZĘSTO NAPRAWIAMY: