Testy podzespołów hydraulicznych


4.9
(39)

Testy podzespołów hydraulicznych

Jedną z największych zalet współpracy z naszą firmą jest pewność, że wszystkie podzespoły hydrauliczne naprawiane u nas mają przeprowadzane testy na specjalistycznych stacjach diagnostycznych. Dlaczego tak jest i z jakiego powodu jest to tak istotne dla naszych klientów?

Wykonując regenerację podzespołów, takich jak pompy hydrauliczne, silniki czy rozdzielacze, tak naprawdę trudno stwierdzić, czy została ona przeprowadzona pomyślnie. Nawet jeśli wszystko zostało zrobione książkowo, to zawsze istnieje cień ryzyka, że coś mogło pójść nie tak.

Jeśli korzystamy z usług firmy, która nie ma możliwości sprawdzenia pompy czy silnika po regeneracji i upewnienia się, czy na pewno działa ona poprawnie pod dużym obciążeniem, nie możemy mieć pewności, że to, co dostajemy nie zepsuje się po tygodniu. W poprzednim zdaniu kluczowe jest słowo obciążenie. Gwarancję jakości dają tak naprawdę tylko te testy, które są w stanie sprawdzić podzespoły hydrauliczne pod maksymalnym obciążeniem.

Dzięki profesjonalnej stacji diagnostycznej jesteśmy w stanie przeprowadzić diagnostykę pomp, silników i rozdzielaczy hydraulicznych, zamków, orbitroli, siłowników, różnego rodzaju zaworów, kolumn obrotu i innych podzespołów w taki sposób, który gwarantuje, że wszystkie podzespoły będą właściwie pracować nawet pod maksymalnym obciążeniem.

Testy podzespołów hydraulicznych mają za zadanie wykazanie takich parametrów jak ciśnienie, prędkość wału obrotowego, temperatura oleju hydraulicznego, moc oraz wiele innych. Dodatkowo wysokie obciążenie pokaże nam, gdzie są ewentualne wycieki, co pozwoli lepiej zdiagnozować problem.

Co ważne, wszystkie wyniki testów są przekazywane naszym klientom. Dzięki temu mają oni pewność, że współpracują z firmą, która nic nie ukrywa i której warto zaufać.
Testowanie silników, siłowników, rozdzielaczy i pomp hydraulicznych

Testowanie podzespołów ma za zadanie wykazać, czy dana jednostka właściwie pracuje i czy konieczny jest demontaż podzespołów i ich regeneracja. Bywają sytuacje, w których klient źle zdiagnozuje maszynę, dlatego zawsze, gdy dostajemy na regenerację pompę hydrauliczną, silnik czy rozdzielacz, my sprawdzamy osobiście, czy aby na pewno awarii winny jest ten podzespół.

Pamiętajmy, że układ hydrauliczny jest ze sobą ściśle powiązany. Typowej usterki pompy wcale nie musi powodować awaria tego podzespołu. Winowajcą może być zła kalibracja, nieszczelności układu czy uszkodzony silnik hydrauliczny. Takie podejście sprawia, że zawsze naprawimy realny problem maszyny, a nie wydamy pieniądze na remont sprawnego podzespołu hydraulicznego.


Polegając na naszym doświadczeniu i stanowiskach, którymi dysponujemy, zyskujesz pewność, że po naprawie obejmującej sprawdzenie i regulację podzespół będzie prawidłowo pracował w Twojej maszynie.

Stacja diagnostyczna do testów o mocy blisko 800 kW

Posiadamy jedną z największych stacji diagnostycznych w kraju. Jej ogromna moc sprawia, że jesteśmy w stanie przetestować każdy podzespół, nawet ten z ogromnych maszyn budowlanych. Testy hydrauliczne na stacji o niewystarczającej mocy mogłyby nie wykazać problemu, dlatego zawsze należy zdać się na specjalistów, którzy rozwiążą problem.
Hamownia do testu sprawności i szczelności silników hydraulicznych

Test silnika hydraulicznego jest odzwierciedleniem pracy podzespołu w rzeczywistych warunkach. Pozwala on na zdiagnozowanie parametrów pracy przy maksymalnym obciążeniu. Dzięki temu możemy dokonać pełnej regulacji jego podzespołów, np. zaworów przelewowych czy prędkości obrotowej silnika. Test na hamowni pozwala także na sprawdzenie, czy silnik zmienia biegi. Silnik sprawdzany jest także pod kątem ewentualnych wycieków.

Test pompy hydraulicznej może być wykonany przed naprawą lub regeneracją w celu oceny parametrów pracy pompy i zdiagnozowania jej pod kątem wycieków.

Po takim teście zyskujemy pewność co do tego, czy przyczyną nieprawidłowego działania maszyny jest usterka pompy hydraulicznej.

Jeżeli zostanie stwierdzone nieprawidłowe działanie pompy, to konieczny jest demontaż i weryfikacja pompy na stanowisku, po której ocenimy, czy należy przeprowadzić naprawę lub regenerację pompy hydraulicznej.

Test pompy hydraulicznej przeprowadzony po naprawie lub regeneracji zakończony jest wydrukiem danych określających parametry pracy pompy.Stacja do demontażu i testowania siłowników hydraulicznych

Stacja do demontażu siłowników jest jednym z rozwiązań, które znacząco przyśpiesza pracę. Co za tym idzie, cena naprawy siłowników hydraulicznych w naszej firmie jest zwykle niższa niż u konkurencji. Poza tym stacja zapewnia nam możliwość rozłożenia bez większych problemów nawet najbardziej zapieczonych siłowników.

Pamiętaj, że współpracując z nami masz gwarancję najlepiej wykonanej pracy popartej testami! Nie czekaj, zadzwoń!

Oceń naszą pracę

4.9
(39)

BANAT Siedziba Główna

32-731 Żegocina

Łąkta Górna 534


tel. + 48 600 203 400

biuro@banat.pl

Oceń naszą pracę