BANAT Sp. z o.o. Łąkta Górna 534

Łąkta Górna 534

32-731 Żegocina

tel: +48 600 203 400

biuro@banat.pl

pon-pt 7-17

Ciągła praca bez opóźnień to podstawa każdego przedsiębiorstwa. Zepsuta maszyna potrafi sparaliżować całą linię produkcyjną i uniemożliwić wysyłkę towarów. Na szczęście my zawsze jesteśmy blisko. Jako jedyni dysponujemy mobilnym warsztatem w Kielcach, dlatego w razie jakiejkolwiek usterki możemy szybko dojechać na miejsce i naprawić maszynę u Ciebie. Dzięki temu nie narażasz się na przestoje w pracy i wiesz, że urządzenie będzie naprawione tak, jak należy.

Kompleksowy serwis maszyn budowlanych Kielce

Serwis hydrauliki siłowej Banat to firma działająca od wielu lat. Oferujemy kompleksowe usługi w zakresie regeneracji układów hydrauliki siłowej. Hydraulika siłowa występuje obecnie w wielu maszynach, a są to m.in. koparki, ładowarki inne maszyny budowlane, a także maszyny kolejowe, drogowe czy górnicze. Maszyny te są wykorzystywane w prawie każdej gałęzi gospodarki, gdy jest konieczne użycie dużej siły. Obecnie maszyny te skonstruowane są tak, aby jak najbardziej ułatwiały pracę ich użytkownikom. Wykorzystują zaawansowane technologie, które w razie awarii potrzebują pomocy specjalistów – nasi serwisanci są w stanie zawsze należycie zadbać o ich naprawę. Bardzo ważne jest doglądanie stanu wyeksploatowania poszczególnych części maszyny, a także ich regeneracja. Nikt z nas nie chce wstrzymywać prac z powodu zepsutej maszyny, ponieważ może to przynieść firmie poważne straty finansowe. Dlatego nie warto pozornie oszczędzać na unikaniu przeglądów, a starać się, aby nie doprowadzić do całkowitego zużycia się części maszyny.

Nasza firma zajmuje się serwisowaniem najwyższej jakości producentów takich jak: CAT, Volvo, JCB, Komatsu, Liebherr i nie tylko. Kładziemy duży nacisk na to, aby nasza praca była wykonywana jak najlepiej, korzystamy jedynie z zamienników i części najwyższej jakości. Wszystko po to, żeby maszyny działały niezawodnie przez wiele lat.

Dwóch pracowników przy stanowisku montażowym.
Maszyna do testów urządzeń hydraulicznych

Regeneracja siłowników hydraulicznych Kielce – co ulega uszkodzeniom?

Kluczową rolę w systemie hydrauliki siłowej odgrywają siłowniki hydrauliczne. Dzięki nim można precyzyjnie sterować maszyną. Siłownik potrzebną energię do pracy czerpie z ciśnienia cieczy roboczej, czyli najczęściej oleju hydraulicznego. W zależności od zastosowania możemy wyróżnić wiele typów konstrukcji siłowników hydraulicznych. W każdym przypadku szczególnym obowiązkiem właścicieli jest zadbanie o ich odpowiedni stan. Najczęściej dochodzi do awarii tłoka, tłoczyska, a także cylindra oraz uszkodzeń uszczelnień, które powodują poważne uszkodzenia. Oprócz usterek części siłownika awarie powoduje również niewłaściwe dobranie cieczy roboczej, jej zbyt wysokie lub niskie ciśnienie, przeterminowanie czy też zanieczyszczenie. Aby nie doprowadzić do usterek, które mogą zatrzymać pracę w najmniej oczekiwanym momencie, warto przeprowadzać działanie, jakim jest regeneracja siłowników hydraulicznych. Trzeba pamiętać, że maszyny wykorzystujące siłowniki pracują w ciężkich warunkach i są narażone na wiele uszkodzeń pochodzących z zewnątrz, a także na naturalne wyeksploatowanie się elementów. Dlatego niezwykle ważne jest minimalizowanie ryzyka pojawienia się usterek, które mogą doprowadzić do poważniejszych awarii i długich przestojów w pracy, a co za tym idzie – ogromnych kosztów związanych z naprawą, przestojami w pracy i niedotrzymaniem terminów. Firma Banat zapewnia profesjonalną regenerację siłowników. Zaczynamy ją od przeprowadzenia ekspertyzy każdego elementu siłownika i określenia zakresu niezbędnych prac. Profilaktycznie wymieniamy też wszystkie uszczelnienia, często regenerujemy tłoczyska, poddając je zeszlifowaniu i chromowaniu. Dzięki honowaniu cylindrów zwiększamy też ich żywotność. Takie zabiegi pozwalają na wydłużenie żywotności i bezpieczne funkcjonowanie siłownika hydraulicznego.

Regeneracja pomp hydraulicznych Kielce – gdzie wykonać?

Oprócz regeneracji siłowników nasz serwis zajmuje się także pompami hydraulicznymi. Podobnie jak w przypadku siłowników, są one narażone na wiele uszkodzeń. Jest to taka część maszyny, która działa od momentu jej włączenia aż do chwili wyłączenia. Aby uniknąć awarii pomp hydraulicznych i unieruchomienia maszyny na długi czas, warto poddawać je cyklicznym przeglądom. Nawet w przypadku odkrycia uszkodzeń najczęściej wymiana pompy nie jest konieczna. W większości przypadków wystarcza regeneracja pomp hydraulicznych, która przywraca pełną sprawność podzespołowi. Regularne serwisowanie jest o opcją wiele tańszą niż całkowita wymiana uszkodzonej pompy.

Nasi serwisanci posiadają rozległą wiedzę w zakresie hydrauliki siłowej i konkretnych elementów, dzięki czemu radzą sobie z każdym wyzwaniem. Zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem i zapoznania się z naszą ofertą.

żółty samochód z wysięgnikiem firmy BANAT
Samochód serwisowy wyposażony w narzędzia

Mobilny serwis hydrauliki siłowej Kielce

Wartą uwagi ofertą naszej firmy jest mobilny serwis maszyn budowlanych. Mamy przygotowane w pełni wyposażone samochody serwisowe z wszystkimi niezbędnymi narzędziami, dzięki którym możemy dokonać naprawy na miejscu awarii. W razie konieczności zdemontujemy uszkodzoną część i naprawimy w serwisie. Następnie przywieziemy zregenerowany element i zamontujemy go w maszynie. Firma Banat jest w stanie dojechać do wielu zakątków Polski.

PRODUCENCI, KTÓRYCH PODZESPOŁY CZĘSTO NAPRAWIAMY:

Nasza oferta

Niebieskie strzałki
Zdjęcie w cta-banner

Pilnie potrzebujesz naprawy? Skontaktuj się z nami!

Zobacz opinie naszych klientów

„Ten Serwis to jakiś kosmos. Spodziewałem się uziemienia maszyny na dwa tygodnie, a oni załatwili całą sprawę od zgłoszenia do naprawy w 3 dni. Wszystko do dogadania i jeszcze rabat na koniec naprawy.👍👍👍”

- Janek M.

„Zadzwoniłem w sprawie umówienia terminu na remont ładowarki. Przyjechali w ten sam dzień na rozeznanie! Obeznani mechanicy, wszystko do dogadania. Szczerze polecam 👍”

– Krzysztof L.

“Profesjonalna firma, która wie co robi. Szybki czas realizacji i fachowa obsługa. Polecam”

– Grzegorz R.

“Profesjonalna naprawa układów hydrauliki siłowej. Polecam”

– Tomasz N.

“Polecam znają się na rzeczy. Regeneracja rozdzielacza firmy Parker przebiegła prawidłowo wszystko działa jak należy. Bardzo dobry kontakt z przedstawicielem firmy. Usługa wykonana prawidłowo. Troszkę zapłaciłem za usługę ale może tyle to kosztuje 🤔 pozdrawiam polecam firmę. Dają gwarancję na wykonana usługę👍Jeżeli będzie taka potrzeba napewno tam wrócę”

– Krzysztof H.

“Bardzo dobra firma. Żetelna i solidna a zarazem słowna. Dotrzymuje terminów. Bardzo dobre wykonanie. Bardzo miła obsługa. Polecam wszystkim.”

– Sławomir G.

“Wykonanie naprawy bez zarzutów”

– Łukasz S.

“Super kadra szybka profesjonalna fachowa naprawa”

– Bartek B.

“Profesjonaliści a ich usługi świadczone są na wysokim poziomie.”

– Paweł B.

“Firma godna zaufania.

Miła fachowa obsługa. Profesjonalne podejście do klienta.

Polecam.”

“Super obsługa. Fachowo i konkretnie!!!”

– Tereska Z.
Zobacz nasze referencje

Naprawa i regeneracja

Nie rzucamy słów na wiatr — naprawdę naprawiamy dosłownie wszystko w ramach urządzeń hydrauliki siłowej. Sprawdź, z jaką usterką możesz się do nas zgłosić.

Niebieskie strzałki
Zdjęcie w cta-banner

Potrzebujesz precyzyjnej wyceny dla swojej firmy?