BANAT - Serwis Hydrauliki Siłowej Łąkta Górna 534

Łąkta Górna 534

32-731 Żegocina

tel: +48 600 203 400

biuro@banat.pl

pon-pt 7-17

Firma Bomag – najlepsze walce, zagęszczacze i kompaktory. Niemiecka solidność uznana na całym świecie

Bomag, a dokładniej Bopparder Maschinenbau-Gesellschaft mbH, to niemiecka firma, której początki sięgają 1957 roku. Wszystko zaczęło się od skonstruowania pierwszego na świecie podwójnego walca wibracyjnego z napędem na dwa bębny – jego stworzenie zagwarantowało firmie Bomag tytuł lidera w branży zajmującej się produkcją walców. Bardzo szybko, bo już po 4 latach od powstania, przedsiębiorstwo otwierało nowe filie. Dynamiczny rozwój firmy, innowacyjne rozwiązania i nieustanne dążenie do udoskonalania technologii swoich produktów sprawiły, że po 60 latach na rynku Bomag może pochwalić się rozwiniętą siecią sprzedaży, obejmującą aż 150 krajów! Ponadto w przedsiębiorstwie działa blisko 2500 wykwalifikowanych pracowników, firma oferuje aż 250 produktów oraz posiada 4 zakłady produkcyjne, a także 12 zagranicznych spółek. Można z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że Bopparder Maschinenbau-Gesellschaft mbH jest przykładem solidnej, rozwijającej się i godnej zaufania firmy.

plac z walcami firmy BOMAG

Walec Bomag – sztandarowy produkt niemieckiej firmy

Walec – czyli urządzenie, którym przedsiębiorstwo Bomag otworzyło sobie drogę do sukcesu w branży – ma za zadanie walcować i zagęszczać grunty bądź masy powierzchniowe. Tego rodzaju maszyny są wręcz nieodzowne przy budowie dróg czy autostrad. To nie jest jednak ich jedyna funkcja. Walce mogą również zagęszczać np. odpady na wysypiskach śmieci (walce w opcji kompaktorów). W zależności od potrzeb i głębokości zagęszczanego materiału możemy używać dwóch rodzajów maszyn – walców statycznych i dynamicznych. Te pierwsze oddziałują na niewielkich głębokościach, natomiast jeśli mowa o drugich, ich działanie sięga dwóch metrów.

Firma Bomag, jak wyżej wspomnieliśmy, może się pochwalić dokonaniem prawdziwego przełomu w technologii zagęszczania – stworzeniem pierwszego na świecie podwójnego walca wibracyjnego z napędem na oba bębny. Kolejną maszyną skonstruowaną przez Bomag był BW 200 – pierwszy na świecie 7-tonowy podwójny walec wibracyjny, który przez następne 30 lat stanowił produkt flagowy firmy. Należy też wspomnieć o walcu BW 332 DEEP IMPACT – prawdziwym kolosie wśród walców. Ta ważąca 32 tony maszyna jest najpotężniejszym walcem do robót ziemnych, jaki kiedykolwiek powstał. Jednak przedsiębiorstwo nie spoczywa na laurach i nie poprzestaje na wcześniejszych dokonaniach. Świetnym przykładem na potwierdzenie tej tezy jest wprowadzona przez Bomag w 2015 roku nowa generacja, która pokazuje, że firma nadal dba o wydajność i nie jest jej obojętna troska o środowisko.

Kompaktor Bomag – maszyna, którą powinno dysponować każde wysypisko śmieci

Człowiek każdego dnia produkuje całe mnóstwo odpadów. Zużyte opakowania po produktach spożywczych, chemii, lekach, uszkodzony sprzęt, niepotrzebne, zalegające na strychu przedmioty – wszystko to trafia na wysypiska śmieci. Jak sobie jednak radzić z nieustannie rosnącą górą nieczystości i jednocześnie zapewnić wysypiskom dochodowe i sprawne działanie? Właśnie do takich celów stworzono kompaktory. Tego rodzaju maszyny poprzez wielokrotne przejeżdżanie po śmieciach zgniatają je i znacząco redukują ilość zajmowanego przez nie miejsca. Dzięki zagęszczeniu odpadów możliwe jest optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Kompaktory Bomag ważą od 20 do 60 ton i są wyposażone w najnowsze, usprawniające pracę technologie. Wśród urządzeń proponowanych przez firmę wyróżnić można zarówno mniejsze maszyny, takie jak 26-tonowy kompaktor BC 473 RB-5, jak i większe, jak 37-tonowy BC 773 RB-5. Bomag ma w swojej ofercie także potężne, ważące aż 55800 kg kompaktory, takie jak BC 1172 RB-4. Każdy z wymienionych modeli jest wyposażony w specjalne taśmy – dzięki nim odpady nie przyczepiają się do kół i zachowują czystość podczas pracy. Dodatkowo, dzięki systemowi Bomag Telematic, osoba nadzorująca pracę urządzeń może m.in. monitorować w czasie rzeczywistym trwający serwis. Kompaktory Bomag to maszyny, których nie powinno zabraknąć na żadnym składowisku odpadów.

Zagęszczarka – co to za maszyna? Serwis zagęszczarek Bomag

Zagęszczarki kojarzą się przede wszystkim z walcami drogowymi, którymi zagęszcza się asfalt albo z kompaktorami używanymi do zgniatania odpadów na wysypiskach śmieci. To jednak nie wyczerpuje tematu. Zagęszczarki to również nazwa maszyn służących do zagęszczania bruku oraz powierzchni pod budowę dróg. Jednak o jaką konkretnie maszynę by nie chodziło, sprzęt budowlany wymaga regularnego serwisowania. Jeśli pojawia się usterka lub urządzenie ulega awarii, niezmiernie ważna jest szybka i sprawna reakcja. Jeśli chodzi o elementy maszyn budowlanych, które najczęściej ulegają uszkodzeniom, należą do nich pompy hydrauliczne, rozdzielacze hydrauliczne, a także siłowniki hydrauliczne. Na wymienionych podzespołach opiera się cała praca specjalistycznych urządzeń. Jeśli w przypadku awarii nie zareagujemy odpowiednio wcześnie, części może nie dać się już zregenerować czy naprawić. W takiej sytuacji może nas czekać wymiana podzespołów na nowe, a to niestety znacznie większy koszt. Dlatego istotne jest nawiązanie współpracy z godnym uwagi serwisem, który nie tylko zadba o regularne przeglądy, ale i będzie w stanie szybko przywrócić uszkodzony sprzęt do stanu pełnej sprawności. Taką firmą jest Banat – serwis oferuje swoim klientom kompleksowe usługi, do których zaliczają się: regularny serwis sprzętu, szczegółowa diagnoza podzespołów oraz dwukrotne sprawdzenie naprawionych części na aparaturze testowej. Firma oferuje również mobilny serwis maszyn budowlanych – w przypadku uszkodzenia maszyny w miejscu pracy nie ma konieczności dowożenia podzespołu do warsztatu. To serwisant dojeżdża na miejsce awarii i tam zaczyna prace mające na celu przywrócić urządzenie do sprawności.

Zagęszczarka firmy BOMAG
Prezentacja walców firmy BOMAG

Maszyny Bomag – wielozadaniowy serwis z gwarancją jakości

Firma Banat, oprócz pełnienia kompleksowych usług, terminowości i konkurencyjności cenowej, może pochwalić się również wykwalifikowanymi specjalistami. Serwisanci pracujący dla firmy, dzięki wieloletniemu doświadczeniu w pracy z maszynami różnych światowych marek, jak mało kto znają się na swoim fachu. Mechanicy potrafią szybko i celnie zdiagnozować problem oraz naprawić maszyny firm takich jak CAT, JCB, Bomag, Komatsu, Volvo czy Mecalac. Oprócz tego są w stanie doradzić, co można zrobić, by w przyszłości zminimalizować ryzyko podobnych awarii.

Jeśli więc zależy Ci na tym, by Twoim problemem zajął się nie pierwszy lepszy mechanik bez odpowiedniego doświadczenia, a specjalista znający się na rzeczy, skontaktuj się z nami. Dbamy o naszym klientów i gwarantujemy, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by Twoja maszyna znów działała jak nowa.