BANAT Sp. z o.o. Łąkta Górna 534

Łąkta Górna 534

32-731 Żegocina

tel: +48 600 203 400

biuro@banat.pl

pon-pt 7-17 Punkty Serwisowe

Punkt Serwisowy Warszawa

ul. Bukowiecka 92

03-893 Warszawa

tel: + 48 532 430 090

warszawa@banat.pl

Punkt Serwisowy Wrocław

ul. Warsztatowa 3

55-114 Szewce

tel: + 48 532 430 080

wroclaw@banat.pl

Sennebogen – maszyny niemieckiej firmy

Firma Sennebogen została założona w 1952 roku jako małe przedsiębiorstwo rodzinne produkujące maszyny rolnicze. Od samego początku firma koncentrowała się na projektowaniu i produkcji urządzeń do transportu bliskiego materiałów o szczególnie dużej nośności. W latach 70. XX wieku firma przeszła drogę od regionalnego producenta maszyn rolniczych do międzynarodowego specjalisty w dziedzinie maszyn przeładunkowych.

Maszyny marki Sennebogen

Oprócz „klasycznego” asortymentu produktów firma Sennebogen produkuje również maszyny do specjalnych zastosowań, takie jak maszyny do przeładunku towarów i drewna. Jednak w ostatnich latach głównym asortymentem produktów firmy stały się żurawie teleskopowe. Odzwierciedleniem tej pozycji jest obecność na prawie wszystkich najważniejszych targach i wystawach w tej dziedzinie na całym świecie. Firma Sennebogen ma również oddziały w Chinach, Rosji i Brazylii. Obecnie klienci na całym świecie mogą liczyć na fachowe doradztwo i kompleksową obsługę bezpośrednio u lokalnego dealera.

Sennebogen opowiada się za ochroną środowiska i zrównoważonym rozwojem. Firma zawsze była świadoma swojej odpowiedzialności wobec środowiska naturalnego. Dlatego dla firmy Sennebogen jest rzeczą oczywistą, że jej dźwigi są projektowane w sposób szczególnie przyjazny dla środowiska, bez zbędnego hałasu i drgań, z zastosowaniem energooszczędnych napędów o niskiej emisji i z recyklingiem ciepła odpadowego.

Skupienie się na temacie wydajności nie jest związane tylko z wykorzystaniem zasobów, ale także z optymalizacją procesów, a tym samym ze zwiększeniem produktywności. Celem jest obniżenie kosztów produkcji, zmniejszenie wpływu na środowisko naturalne i jednoczesne zwiększenie wydajności w porównaniu z maszynami konwencjonalnymi.

maszyny do przeładunku towarów i drewna sennebogen
koparka Sennebogen 821

Koparki Sennebogen – koparka Sennebogen 821

Koparki gąsienicowe Sennebogen to wyjątkowo wydajne maszyny służące do transportu i przeładunku materiałów. Oferują wysokie obciążenie na pokładzie, dzięki czemu znajdują zastosowanie m.in. przy budowie autostrad, mostów i dróg, przy transporcie kruszyw, w transporcie ciężkich elementów lub konstrukcji stalowych.

Koparki Sennebogen spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz niskich kosztów eksploatacji.

Kiedy większość ludzi myśli o koparce, ma na myśli pojazd do kopania ziemi. Jednak koparki załadowcze firmy Sennebogen są wykorzystywane do znacznie ważniejszej pracy – do załadunku ciężarówek.

Koparka przeładunkowa, znana również jako ładowarka kołowa lub maszyna do przeładunku materiałów, to ciężki sprzęt używany do załadunku ciężarówek, wagonów kolejowych i barek. Większość ładowarek kołowych jest wyposażona w zamontowaną z przodu łyżkę, która służy do przenoszenia ziemi lub żwiru. Są to bardzo wszechstronne maszyny, które mogą być wykorzystywane do wielu celów w wielu branżach.

Koparka załadowcza 821 firmy Sennebogen jest jedną z najpopularniejszych ładowarek kołowych tej firmy. Jej cechy to:

 • wszechstronność – koparka załadowcza 821 oferuje dużą wszechstronność i może obsługiwać każdy materiał w każdym miejscu pracy. Oznacza to, że można jej używać do
 • załadunku zarówno lekkich, jak i ciężkich materiałów bez konieczności dokonywania jakichkolwiek zmian w maszynie,
 • wytrzymałość – ładowarka kołowa 821 charakteryzuje się dużą mocą, dzięki czemu może szybko i sprawnie przemieszczać duże ilości materiału. Ponadto maszyna ta
 • charakteryzuje się imponującą prędkością jazdy, dzięki czemu operatorzy mogą przemieszczać się z punktu A do punktu B tak szybko, jak jest to potrzebne do wykonania pracy,
 • oszczędność paliwa – ładowarka kołowa Sennebogen 821 została zaprojektowana z myślą o oszczędności paliwa.

Czy warto inwestować w używane maszyny Sennebogen?

Dla firm z branży budowlanej inwestowanie w sprzęt jest zawsze wyzwaniem. Chcemy mieć najlepsze maszyny, jakie można znaleźć, ale chcemy również zaoszczędzić jak najwięcej pieniędzy. Dlatego właśnie używane maszyny Sennebogen są tak bardzo poszukiwane przez firmy budowlane w całym kraju. Są to wytrzymałe, trwałe i wszechstronne maszyny, które pozwolą zaoszczędzić dużo pieniędzy w dłuższej perspektywie. Warto przeglądać ogłoszenia używanych maszyn tej firmy, gdyż cena może być naprawdę atrakcyjna, a sprzęt jest najwyższej jakości.

Dlaczego warto inwestować w używane maszyny Sennebogen?

Istnieje wiele powodów, dla których inwestowanie w używane maszyny Sennebogen jest dobrym pomysłem, a niektóre z tych powodów to:

 • maszyny te są znane z tego, że są bardzo wytrzymałe i trwałe, mogą być używane przez wiele lat, zanim będą wymagały wymiany,
 • wspaniałą rzeczą w tych maszynach jest to, że będą one nadal działać dobrze, nawet jeśli były intensywnie używane przez wiele lat. Nigdy nie trzeba się martwić, że zepsują się w ważnym momencie,
 • są one również bardzo uniwersalne i mogą być wykorzystywane do różnych zadań na placu budowy, co oznacza, że nie trzeba wydawać pieniędzy na zakup innych rodzajów sprzętu do tych konkretnych zadań,
 • części do tych maszyn są łatwo dostępne, więc jeśli jakaś część wymaga naprawy lub wymiany, to nie ma z tym większego problemu.
Maszyny sennebogen
Serwis maszyn Sennebogen

Serwis maszyn Sennebogen

Awaria i zniszczenie – to słowa, których boją się nawet najbardziej doświadczeni operatorzy maszyn. Pomimo wielu innowacji w maszynach Sennebogen często stosuje się konwencjonalne układy hydrauliczne ze względu na ich wysoką wydajność i precyzję. Podczas eksploatacji elementy hydrauliczne są narażone na działanie trudnych warunków, takich jak kurz, mróz i deszcz. Sporadyczne awarie i uszkodzenia są nieodzownym elementem pracy z maszynami, których działanie opiera się na hydraulice siłowej. Jest to naturalna konsekwencja stopniowego zużywania się elementów podczas eksploatacji.

Firma Banat oferuje serwis hydrauliki siłowej w maszynach przeładunkowych, budowlanych, portowych oraz ładowarkach teleskopowych. Bogate doświadczeniu i świetnie wyposażone zaplecze techniczne pozwala nam świadczyć następujące usługi:

 • testowanie podzespołów hydraulicznych,
 • dokładna diagnostyka uszkodzonych elementów hydraulicznych,
 • mobilny serwis maszyn budowlanych,
 • naprawa przemienników momentu obrotowego,
 • regeneracja mostów napędowych,
 • regeneracja rozdzielaczy hydraulicznych,
 • naprawa siłowników hydraulicznych,
 • naprawa silników hydraulicznych,
 • regeneracja pomp hydraulicznych
 • i wiele innych.

Koparki i inne maszyny Sennebogen warte inwestycji

Sukces firmy Sennebogen w dużej mierze opiera się na jej innowacyjności i wysokich standardach jakości. Firma wciąż wyznacza nowe standardy w tej dziedzinie, zarówno dzięki opatentowanym technologiom, jak i produktom, które są zoptymalizowane pod kątem wymagań klientów.

Naprawa i regeneracja

Nie rzucamy słów na wiatr — naprawdę naprawiamy dosłownie wszystko w ramach urządzeń hydrauliki siłowej. Sprawdź, z jaką usterką możesz się do nas zgłosić.