BANAT Sp. z o.o. Łąkta Górna 534

Łąkta Górna 534

32-731 Żegocina

tel: +48 600 203 400

biuro@banat.pl

pon-pt 7-17

Kompleksowe rozwiązania serwisowe dla branży budowlanej

Punktor

Profesjonalna stacja diagnostyczna

Oddając maszynę w nasze ręce, masz pewność, że po naprawie będzie w lepszym stanie technicznym niż wcześniej.

Punktor

Pełna dokumentacja serwisowa

Nie musisz wierzyć nam na słowo — po naprawie otrzymasz pełną dokumentację potwierdzającą nasze działania.

Punktor

Kompleksowa odbudowa maszyn

Nadrzędnym celem firmy jest zapewnienie Klientom wysokiej jakości świadczonych usług oraz możliwie najszybszej realizacji zleceń.

Punktor

Korzystne warunki umowy serwisowej

Jeśli zdecydujesz się na regularny serwis, przygotujemy dla Ciebie specjalną ofertę. Gwarantujemy, że będziesz zadowolony.

Punktor

Sprawna komunikacja

Działamy szybko — zarówno jeśli chodzi o lokalizowanie usterek, jak i kontakt z klientem. U nas nie ma czegoś takiego jak brak odpowiedzi.

Punktor

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Masz gwarancję na każdą usługę, którą wykonaliśmy. Jeśli coś jest nie tak, bierzemy to na klatę i naprawiamy.

Punktor

Wygodne formy rozliczeń

Mamy różne formy płatności — wybierz tą, która jest dla Ciebie najwygodniejsza. Rozliczasz się po zleceniu, możesz też skorzystać z płatności odroczonej.

Kompleksowa odbudowa maszyn budowlanych

Przywracamy sprzęt budowlany do jego pierwotnego stanu

Zobacz ofertę
Niebieskie strzałki
Zdjęcie w cta-banner

Potrzebujesz precyzyjnej wyceny dla swojej firmy?

Nasi klienci

Obsłużyliśmy ponad 2100 klientów oto niektórzy z nich:
Zdjęcie przedstawia dwóch inżynierów sprawdzających projekt na laptopie

TransLisBet

“Efekty pracy spełniają wszystkie nasze wymagania w opisanym zakresie. Rzetelność i profesjonalne podejście do wypełnianych obowiązków, to tylko niektóre z zalet pracowników, których firma zatrudnia.”

Zobacz referencje firm, które nam zaufały

Zobacz referencje

PRODUCENCI, KTÓRYCH PODZESPOŁY CZĘSTO NAPRAWIAMY:

Koparka

Kompleksowe usługi napraw

Maszyny ciężkie podczas prac budowlanych są nie do zastąpienia. Trudno sobie wyobrazić w tej chwili nawet proste prace ogrodowe bez pomocy minikoparki, nie mówiąc już o dużych inwestycjach drogowych czy budowlanych. Możliwości, jakie daje nam ciężki sprzęt, doceniamy w momencie, kiedy ich zabraknie. Zwłaszcza gdy nie jesteśmy w stanie kontynuować pracy na inwestycji bez kluczowej maszyny. Co wtedy? Pozostaje nam jedynie skorzystać z usług fachowców. Serwis maszyn budowlanych, a zwłaszcza jego mobilny segment, to rewelacyjne rozwiązanie dla wszystkich firm budowlanych, drogowych, a nawet kolejowych. Utrzymywanie fachowców na stanowisku w firmie jest zwykle nieopłacalne.

Lepiej w razie potrzeby zamówić usługi u firmy, która specjalizuje się z serwisie maszyn budowlanych. Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest to, że firma specjalizująca się w serwisowaniu jest często wyposażona w profesjonalny sprzęt do testowania maszyn i podzespołów.

Specjalista do naprawy koparek, ładowarek czy wozideł firmowych to jedno, a specjalistyczny sprzęt pozwalający sprawdzić dokładnie, co uległo awarii, a następnie, czy regeneracja przebiegła pomyślnie, to całkiem inny temat.

Koparka
Koparka

Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest sprowadzenie zewnętrznej firmy, która zatrudnia wyspecjalizowaną kadrę, jest wyposażona w specjalistyczny sprzęt do diagnozy, naprawy oraz testów. Serwis maszyn, który posiada na stanie takie części, jak pompy hydrauliczne czy silniki hydrauliczne, które można wymienić w razie potrzeby jak najszybszej naprawy kluczowych maszyn, to ogromne ułatwienie. Jeśli szukasz kogoś takiego, to trafiłeś idealnie.

Szeroki zakres usług

Firma Banat od wielu lat zajmuje się naprawą i serwisem niemal wszystkich maszyn opierających się na hydraulice siłowej. Podczas naszej wieloletniej pracy zajmowaliśmy się typowymi maszynami budowlanymi, takimi jak koparki, koparkoładowarki, wozidła czy ładowarki i walce. Jednak nie raz byliśmy wzywani do specjalistycznych maszyn i urządzeń, a nawet takich, które były produkowane na indywidualne zamówienie firmy. Naprawialiśmy różne maszyny dwudrogowe wykorzystywane w przemyśle kolejowym. Były to podesty kolejowe, zgrzewarki kolejowe czy typowe koparki i palownice dwutorowe.

Koparka
Ramie koparki

Niemal każdego dnia wykonujemy usługi na takich specjalistycznych urządzeniach, jak rozściełacze asfaltu, wiertnice czy herwestery. Dlaczego nasza specjalizacja jest taka szeroka? Przede wszystkim pozwala nam na to nasza kadra. Na naszym pokładzie są specjaliści z doświadczeniem, które nierzadko sięga nawet 20 lat! Ponadto cały czas się dokształcamy. Korzystamy z najnowszych publikacji, szkolimy się i wyszukujemy najnowsze nowinki z branży hydrauliki siłowej oraz maszyn ciężkich. Maszyny budowlane znamy od podszewki. Nie straszne są nam ich tajemnice i zagwozdki. Jeśli masz problem z jedną z nich, zadzwoń. Nie zawiedziesz się!

Naprawy maszyn budowlanych marek New Holland, Kubota, Atlas, CAT, JCB, Liebherr czy Case

Jednym z największych problemów w branży maszyn jest to, że każda marka ma swoje specjalistyczne systemy i tak naprawdę każdą maszynę naprawia się inaczej. Pewne jednostki są trwałe, bardzo mało awaryjne. Inne wręcz przeciwnie – mają sporo niedopracowanych elementów. Jednak przez wiele lat w branży nauczyliśmy się, gdzie szukać problemów i jak je rozwiązywać. Większość producentów i ich maszyn ma swoje typowe problemy i bolączki. Maszyny Liebherr zwykle są bardzo wytrzymałe i przy właściwej pracy oraz systematycznym serwisie naprawę trudno o poważną awarię. Urządzenia produkowane przez markę Mecalac są wybitnie przyjazne w użytkowaniu. Francuski producent postawił tutaj na komfort pracy. Niestety, przełożyło się to na skomplikowaną budowę tych urządzeń i trudno znaleźć serwisanta, który dokładnie zna ich nietypowe rozwiązania. W naszej kadrze są specjaliści, którzy mieli już do czynienia z każdą marką maszyn budowlanych. Na pytanie, jakie pompy czy silniki są w danej maszynie, odpowiedzą zawsze bez zerknięcia na specyfikację. Zatrudniamy również specjalistę zajmującego się właśnie maszynami francuskiego producenta Mecalac. Przez wiele lat zajmował się on głównie tymi maszynami i zna je od podszewki. Istotną rzeczą podczas naprawy maszyn, zwłaszcza specjalistycznych i nietypowych, a także regeneracji ich podzespołów, jest problem ze zdobyciem części zamiennych, a przede wszystkim uszczelnień. Współpracując z nami, nie będziesz mieć takiego problemu. Kooperujemy z firmą, która wykonuje dla nas wszystkie zamówienia na nietypowe uszczelnienia techniczne do maszyn budowlanych. Dlatego remonty wykonywane w naszej firmie niemal zawsze wykonywane są w terminie!

Usługi kompleksowej regeneracji podzespołów i urządzeń hydraulicznych. Pompy hydrauliczne, silniki hydrauliczne i siłowniki

Naszą główną specjalizacją przy naprawach maszyn budowlanych jest hydraulika siłowa. Prowadzimy specjalistyczny warsztat z pełnym wyposażeniem narzędziowym oraz sprzętem służącym do testowania podzespołów hydraulicznych. Głównie naprawiamy usterki hydrauliki siłowej, jednak nie tylko.

Pompy hydrauliczne, silniki hydrauliczne i siłownik
Pompy hydrauliczne, silniki hydrauliczne i siłownik

Mimo że 90% usług to regeneracja pomp, silników, siłowników czy rozdzielaczy, to zdarzają się także naprawy części elektronicznej maszyny. Zwłaszcza, kiedy awaria jest hybrydowa, czyli problem leży i w elektronice, i w hydraulice maszyny. Koniecznie zajrzyj na nasz profil na Facebooku, znajdziesz tam sporo filmików z naszych interwencji. Dokładnie zobaczysz, jak działamy, co naprawiamy i czego możesz się po nas spodziewać.

U nas wykonasz usługi takie jak:

  • Regeneracja pomp hydraulicznych
  • Regeneracja silników hydraulicznych,
  • Naprawa siłowników hydraulicznych,
  • Regeneracja rozdzielaczy hydraulicznych,
  • Regeneracja mostów napędowych,
  • Naprawa zmienników momentu obrotowego
  • Diagnoza zepsutych elementów hydrauliki siłowej
  • Testy podzespołów hydraulicznych.

Oferujemy naprawę pomp hydraulicznych, a także wymianę na nową lub wcześniej zregenerowaną. Na stanach posiadamy wiele pomp i silników hydraulicznych. Dzięki temu naprawa maszyn budowlanych w naszej firmie może trwać nawet 2 dni!

Naprawa pomp hydraulicznych