W dzisiejszym artykule znów otwieramy przed Wami drzwi naszego warsztatu, gdzie każdego dnia zmierzamy z różnymi problemami technicznymi. Na naszym stole operacyjnym wylądowała niedawno maszyna Sennebogen 355, która, zamiast pracować, postanowiła zrobić sobie krótką przerwę. Wspólnie z nami zagłębcie się w kulisy tej naprawy, by poznać, co skłoniło tę maszynę do chwilowego zatrzymania i w jaki sposób przywróciliśmy jej dawną energię.
Pierwsze spostrzeżenia – brak mocy i problem z biegami
Nasz klient zwrócił się do nas z poważnym problemem – w swojej maszynie Sennebogen 355 poczuł wyraźny spadek mocy połączony z utratą możliwości zmiany biegu urządzenia.
Po przetransportowaniu maszyny do naszej siedziby, nasi specjaliści natychmiast zaczęli szukać przyczyny usterki. Jako źródło utraty mocy i problemów z biegami wskazano uszkodzenie hydrostatu Sauer Bibus. Jednakże, to w trakcie oględzin tego silnika hydraulicznego w naszym warsztacie wyszło na jaw co dokładnie było przyczyną tej awarii.
Szczegółowa weryfikacja uszkodzeń
Po zlokalizowaniu wadliwej części zdemontowaliśmy ją i przekazaliśmy do naszego warsztatu. Tam, przystąpiliśmy do dokładnej weryfikacji silnika hydraulicznego w celu sprawdzenia, czy to rzeczywiście ta część jest przyczyną usterki.
Podczas rozebrania wszystkiego na czynniki pierwsze, odkryliśmy kilka istotnych uszkodzeń, które należało natychmiast naprawić – regulator biegów odłamał się ze swojego miejsca, a trzpień biegów odpowiedzialny za zmianę przełożeń uległ uszkodzeniu. Płyty sterujące głowicą również nadawały się już tylko do wymiany.
Proces regeneracji
Po przedstawieniu klientowi kompleksowej oferty i uzyskaniu jego zgody przystąpiliśmy do zamówienia nowych, wysokiej jakości części na miejsce uszkodzonych podzespołów. Dzięki naszym dobrym kontaktom z dostawcami nowe elementy ekspresowo znalazły się w naszych rękach. Następnie, nasi specjaliści zajęli się wymianą uszkodzonych elementów zgodnie z zaleceniami producenta, dbając o precyzję i solidność wykonania.
Testowanie po regeneracji
Kluczowym etapem procesu regeneracji jest dokładne przetestowanie układu. Aby upewnić się, że po naprawie i złożeniu urządzenie jest sprawne, podłączamy je do specjalistycznej stacji testowej, na której sprawdzamy, czy wyniki, które osiąga, są zgodne z tymi zakładanymi przez producenta. Dzięki temu mamy pewność, że zostało ono naprawione zgodnie z najwyższymi standardami i gotowe jest wrócić na plac budowy.
Podsumowanie
Nasze doświadczenie w regeneracji maszyn hydraulicznych pozwoliło nam skutecznie poradzić sobie z przypadkiem maszyny Sennebogen 355. Jeśli i Wy napotykacie podobne problemy z waszymi maszynami, zachęcamy do kontaktu – gotowi jesteśmy sprostać nawet najbardziej wymagającym wyzwaniom w zakresie naprawy układów hydraulicznych.