Jak przebiega proces regeneracji reduktorów obrotu?
Najważniejszym zadaniem reduktora obrotu jest umożliwienie ruchu obrotowego w maszynach różnego rodzaju. Bez niego ciężko o sprawną pracę koparek, dźwigów, maszyn rolniczych i wielu innych.
Co należy rozumieć poprzez regenerowanie reduktora obrotu? Najprościej mówiąc, chodzi o wykonanie szeregu działań naprawczych całego podzespołu, by jego praca przebiegała bezproblemowo.
Doprowadzenie reduktora obrotu do całkowitej sprawności obejmuje:
Reduktor po trafieniu do serwisu zostaje poddany szczegółowym oględzinom przez fachowców zajmujących się hydrauliką siłową. Następnie sporządzony zostaje kosztorys, w którym uwzględnione zostają elementy do wymiany i naprawy. Klient otrzymuje ofertę do zapoznania się oraz akceptacji. Gdy klient pozytywnie rozpatrzy propozycję, zamawiane są części podlegające wymianie. Dorabiane są koła zębate i wałki – czas oczekiwania na wykonanie tych elementów to zazwyczaj 5–10 dni roboczych. Po otrzymaniu wszystkich niezbędnych części zaczyna się praca naprawcza, która zajmuje jeden dzień. Na końcu reduktor obrotu poddany regeneracji jest testowany. Gdy wszystko działa bez zarzutu, trafia z powrotem do klienta.
Jeśli masz pytania – zadzwoń – wytłumaczymy cały proces regeneracji i powiemy czy w Twoim przypadku warto regenerować reduktor obrotu czy lepiej kupić nowy.