Odbudowa maszyn budowlanych. Czym jest maszyna budowlana?


5
(1)

Odbudowa maszyn budowlanych. Czym jest maszyna budowlana?

Maszyny budowlane to zbiór ciężkich maszyn stosowanych w budownictwie, do których należą koparki, dźwigi, traktory, ładowarki i wywrotki. Maszyny te są powszechnie stosowane przy wznoszeniu budynków i innych konstrukcji.

Mogą być obsługiwane ręcznie lub zdalnie, aby podnosić ciężkie ładunki i transportować je w różne miejsca. Często są wykorzystywane do kopania dołów lub rowów, wygładzania nierównych powierzchni, mieszania betonu, przecinania skał i transportu materiałów z jednego miejsca na drugie na placu budowy.


Odbudowa maszyny budowlanej – o co chodzi? Na czym polega? Naprawa maszyn, wymiana części zamiennych

Przebudowa oznacza przywrócenie pierwotnego stanu maszyny lub poprawienie jej stanu poprzez przeprowadzenie rozległych napraw i modernizacji. Obejmuje to na przykład naprawę lub wymianę części lub zespołów, które nie działają już prawidłowo albo sprawiają problemy podczas eksploatacji. Ponadto umożliwia to zainstalowanie dodatkowych funkcji, które nie były wcześniej dostępne w danym modelu maszyny, oraz zwiększenie jej wydajności i sprawności.
Odbudowa maszyn budowlanych – korzyści i zalety. Maszyna budowlana jak nowa

Istnieją różne powody, dla których warto odbudować sprzęt budowlany. W większości przypadków ludzie decydują się na odbudowę maszyn, ponieważ nie stać ich na zakup nowych urządzeń. Odbudowa jest zwykle tańsza niż zakup nowej maszyny.

Odbudowa sprzętu budowlanego obejmuje dwa procesy: odnawianie i naprawę. Różnica między nimi jest bardzo prosta. Odnawianie oznacza przywrócenie sprzętu do jego pierwotnego stanu. Z kolei naprawa polega na wymianie części sprzętu na nowe. Na przykład jeśli chcemy naprawić część sprzętu, która została uszkodzona w wypadku lub w wyniku zużycia, będzie to droższe niż przywrócenie jej działania, ponieważ będzie trzeba kupić do niej nowe części zamienne. Będzie to jednak kosztować mniej niż zakup zupełnie nowej maszyny.

Renowacja sprzętu budowlanego polega na dokonaniu niezbędnych napraw – wymiana części zamiennych, wymiana podzespołów, usunięciu uszkodzeń itd. Można także odnowić różne powierzchnie maszyn – ich kolor, wygląd itp. Klient sam może zdecydować, jak maszyna ma wyglądać po renowacji – można nadać jej nowy kolor lub po prostu zachować jej oryginalny wygląd. Wszystko zależy od osobistych preferencji i budżetu.

Wprowadzenie nowych przepisów dotyczących odzysku i utylizacji maszyn sprawiło, że wiele przedsiębiorstw zaczęło myśleć o odbudowie sprzętu budowlanego zamiast o jego złomowaniu. Problem z wyrzucaniem starych maszyn polega na tym, że zawierają one wiele elementów nadających się do ponownego wykorzystania. Poza tym po recyklingu maszyna może być ponownie wykorzystana i stanowić wartość dla firmy.


Etapy odbudowy maszyny budowlanej – na czym polega odbudowa maszyn?

Poniżej przedstawiamy główne etapy odbudowy maszyny budowlanej.

  • Demontaż – rozbiórka maszyny i sprawdzenie części, podzespołów hydrauliki siłowej itp.
  • Ocena i projekt – polega na określeniu, co należy wymienić i/lub naprawić, oraz zaprojektowaniu odpowiednich nowych elementów. W tym momencie następuje również określenie, jakie będą koszty naprawy całej maszyny budowlanej (koszt zależny jest między innymi od modelu maszyny, poważnych awarii, części zamiennych, ceny podzespołów do wymiany).
  • Czyszczenie – przed malowaniem należy oczyścić wszystkie powierzchnie w celu usunięcia smaru, rdzy, farby i wszelkich innych zanieczyszczeń, które mogły się nagromadzić wewnątrz i na zewnątrz maszyny.
  • Naprawy – po oczyszczeniu i ocenie wszystkich elementów rozpoczynają się naprawy. Niektóre części są łatwe do wymiany, ale inne wymagają więcej pracy. Najczęstsze naprawy obejmują wymianę zużytych lub uszkodzonych części, naprawę uszkodzonych węży hydraulicznych, wymianę siłowników hydraulicznych i innych elementów hydraulicznych (takich jak pompy lub zawory), naprawę lub wymianę układów klimatyzacji i innych elementów elektrycznych, naprawę silników, skrzyń biegów i osi oraz przebudowę całych zespołów, takich jak skrzynie biegów lub osie.
  • Malowanie – po zakończeniu wszystkich napraw nadchodzi czas na malowanie. Istnieje wiele rodzajów farb przeznaczonych do różnych typów maszyn: farby emaliowe do maszyn ciężkich, takich jak buldożery, farby epoksydowe do koparek, farby poliuretanowe do równiarek, farby alkidowe do koparek itd. Wykonanie usługi malowania maszyny budowlanej jest wykonywane na życzenie klienta według jego osobistych preferencji estetycznych. Pracownicy serwisu dokładają wszelkich starań, aby dać maszynie drugie życie również pod względem wizualnym.
  • Korekty końcowe.Mobilny serwis maszyn budowlanych

Mobilny serwis maszyn budowlanych stanowi integralną część zakresu usług świadczonych przez firmę BANAT. Regularna konserwacja i serwis są warunkiem bezproblemowej i wydajnej pracy maszyn budowlanych.

Mobilny serwis może być wykorzystywany do wszystkich rodzajów przeglądów i konserwacji, od prostej wymiany oleju po bardziej skomplikowane zadania.

Dzięki dużej mobilności mobilny zespół serwisowy może dotrzeć do klientów także w odległych regionach. Celem jest zapewnienie, że przestoje w produkcji będą ograniczone do minimum.

To właśnie oferuje serwis mobilny:

  • konserwacja i serwis,
  • naprawy,
  • inspekcja,
  • przeglądy okresowe.

Jakie maszyny można odbudować?

Klienci zawsze pytają, czy maszyna danej marki może zostać odbudowana. Maszyny Volvo, Komatsu, CAT, JCB i wszystkie inne, które są dostępne na naszym rynku, nie stanowią problemu dla naszych fachowców. Naprawdę warto korzystać z usługi serwisu maszyn budowlanych – uchroni to przed niechcianymi nagłymi awariami i pozwoli zachować maszynę w dobrym stanie przez długi czas. Jeśli jednak dojdzie do sytuacji, w której maszyna nadaje się do odbudowy, to zdecydowanie warto to zrobić!

Oceń naszą pracę

5
(1)

BANAT Oddział Warszawa

03-893 Warszawa

Bukowiecka 92tel. + 48 532 784 318

warszawa@banat.pl

BANAT Siedziba Główna

32-731 Żegocina

Łąkta Górna 534


tel. + 48 600 203 400

biuro@banat.pl

Oceń naszą pracę