BANAT Sp. z o.o. Łąkta Górna 534

Łąkta Górna 534

32-731 Żegocina

tel: +48 600 203 400

biuro@banat.pl

pon-pt 7-17

Naszym celem jest Twoja satysfakcja — dlatego naprawiamy maszyny klientów tak, jakbyśmy to robili dla siebie. Już od wielu lat dbamy o to, aby urządzenia naszych partnerów działały w optymalny sposób. Serwisujemy, naprawiamy i… edukujemy. Uczymy klientów jak dbać i konserwować maszyny. Jak zapobiegać awariom i zwiększyć ich żywotność. Jesteśmy nie tylko dostawcą usług — jesteśmy przede wszystkim partnerem dla naszych klientów.

Jesteśmy partnerem, który zna potrzeby i wymagania swoich klientów. Stawiamy na sprawną i niezawodną naprawę. Wiemy, jak ważne jest szybkie przywrócenie pełnej wydajności danych urządzeń. Jesteśmy świadomi tego, że szybka reakcja z naszej strony zwiększy efektywność ich produkcji i przełoży się na wyniki finansowe.

Bliska relacja z klientami pozwala nam lepiej zrozumieć ich potrzeby. Nasi klienci pochodzą z różnych branż — od przemysłu ciężkiego po branże produkcyjne i usługowe. Dzięki różnorodności zleceń nieustannie zdobywamy nowe doświadczenia i rozwijamy nasze umiejętności. Bez względu na segment, w którym pracujesz i jakie maszyny posiadasz — możemy Ci pomóc. Nie tylko naprawimy Twoje urządzenia, ale też podpowiemy, jak się z nimi obchodzić, żeby służyły dłużej.

Misja i wizja naszej firmy

Punktor

Chronimy to, co jest najważniejsze

Zapewniamy solidne i skuteczne rozwiązania, które pozwolą Ci uniknąć awarii i przestojów w pracy.

Punktor

Jesteśmy tutaj, aby ułatwić Ci życie

Pomożemy Ci szybko pozbyć się problemów. Jeśli coś się zepsuje, od razu się tym zajmiemy i naprawimy.

Punktor

Odpowiedzialność to podstawa

Nie bagatelizujemy żadnego zlecenia. Jeśli się do nas zgłosisz, masz pewność, że wszystko będzie wykonane jak należy.

Punktor

Zawsze możesz na nas liczyć

Bez względu na usterkę – zawsze możesz zadzwonić. Nasi specjaliści są dokładni, uważni – potrafią znaleźć nawet najmniejszą usterkę i zlokalizować każdą przyczynę awarii.

Punktor

Najlepsza ochrona Twoich maszyn

Dostosujemy nasze usługi do Twoich potrzeb. Nie działamy według schematów – diagnozujemy problem i szukamy najlepszego rozwiązania.

Punktor

Serwis na miarę Twoich potrzeb

Naprawiamy maszyny od lat – korzystając z naszej pomocy masz pewność, że oddajesz swoje urządzenia w najlepsze ręce.

Kadra zarządzająca

Mariusz Banat

Prezes Zarządu

Marta Banat

Dyrektor Finansowy

Radosław Chamielec

Dyrektor Zarządzający

Łukasz Bujak

DYREKTOR DZIAŁU TECHNICZNEGO

Joanna Gaworczyk

Kierownik Działu Zakupów

2013

Zdjęcie przedstawia kadrę BANAT na tle starej siedziby firmy

Rozpoczęcie działalności

Powstanie jednoosobowej firmy pod nazwą Hydroserwis Hydraulika Siłowa Mariusz Banat w Trzcianie.

2015

Zdjęcie przedstawia pomieszczenie do demontażu i montażu podzespołów

Powiększamy się

Stan zatrudnienia to pięciu pracowników, na warsztacie o powierzchni 60 m2 i biurze 15 m2.

2016

Zdjęcie przedstawia samochod i siedzibę BANAT

Serwis mobilny

Poszerzenie działu serwisu mobilnego – zakup trzeciego samochodu serwisowego z pełnym wyposażeniem i komputerem diagnostycznym.

2017

Zdjęcie przedstawia pracownika w trakcie pracy

Budowa hali

Budowa hali naprawczej o powierzchni 210 m2.

2018

Stanowisko do badania podzespołów hydraulicznych

Modernizacja

Modernizacja stacji diagnostycznej do testowania pomp hydraulicznych umożliwiająca szybsze i dokładniejsze testy.

2019

Zdjęcie przedstawia stanowisko pracy pracowników firmy BANAT

Ciągły rozwój

Stan zatrudnienia to szesnastu pracowników. Warsztat i biuro o powierzchni 500 m2.

2020

Samochód Banat

BANAT

Zmieniamy nazwę firmy na BANAT Mariusz Banat. Rozpoczynamy budowę nowej siedziby o powierzchni 2300m2 w miejscowości Łąkta Górna. Poszerzamy działalność o naprawę maszyn kolejowych.

2021

Naprawiamy wszystko

Zakup sprzętu

Zakup wytaczarki otworów, zakuwarki do przewodów hydraulicznych, frezarek, tokarek, szlifierek i wielu innych sprzętów umożliwiających kompleksowe działania.

2022

Zdjęcie przedstawia siedzibę BANAT

Nowa siedziba

Przenosimy do nowej siedziby w miejscowości Łąkta Górna. Stan zatrudnienia: 50 osób. Poszerzenie floty aut do dziesięciu w pełni wyposażonych samochodów serwisowych.

Zdjęcie przedstawia dwóch inżynierów sprawdzających projekt na laptopie

TransLisBet

“Efekty pracy spełniają wszystkie nasze wymagania w opisanym zakresie. Rzetelność i profesjonalne podejście do wypełnianych obowiązków, to tylko niektóre z zalet pracowników, których firma zatrudnia.”

Zobacz referencje firm, które nam zaufały

Zobacz referencje
Zdjęcie przedstawia stanowisko pracy pracowników firmy BANAT

Nasze początki

Wszystko zaczęło się dość niewinnie w 2013 roku, w Trzcianie. Mariusz Banat otworzył działalność, która – jak się później okazało, stała się podstawą dużego biznesu. Małe zaplecze techniczne rozbudowało się do takich rozmiarów, że dziś BANAT obsługuje tysiące klientów w całej Polsce.

Obecnie pracuje u nas ponad 50 osób, a firma wciąż się rozwija. Z dumą możemy pochwalić się doświadczonymi specjalistami, którzy lokalizują przyczynę usterki w zaledwie kilka minut. Pracowitość, szybkość, jakość — właśnie tymi cechami możemy opisać nasz zespół.

Każdy pracownik wie, jaki mamy cel – chcemy sprawnie rozwiązać problem klienta, nie obniżając tym samym jakość oferowanych usług. Działamy wielotorowo, znamy się na swojej pracy i… dbamy o dobre relacje z klientami.

Zdjęcie przedstawia kadrę BANAT oraz maszyny firmy CAT
Stanowisko do testowania pomp

Postaw na fachowy serwis

Nie naprawiamy maszyn od dziś, dlatego oprócz wykwalifikowanego zespołu dysponujemy również szeregiem specjalistycznych urządzeń. Dzięki nim możemy przeprowadzać kompleksowe testy podzespołów hydraulicznych i szybciej wystawiać diagnozy. Lepszego serwisu nie znajdziesz — gwarantujemy.

Wybierając nas, możesz skorzystać z profesjonalnych usług wykonywanych m.in. na:

  • stacji diagnostycznej do przeprowadzania testów oraz pełnej regulacji pomp hydraulicznych wszelkiego rodzaju
  • hamowni do silników hydraulicznych pozwalającej na diagnostykę podzespołu pod obciążeniem
  • stacji diagnostycznej do testowania oraz regulacji ciśnienia w różnych podzespołach hydraulicznych, takich jak rozdzielacze hydrauliczne, różnego typu zawory, zamki, siłowniki, kolumny obrotu, itp.
  • stacji do demontażu oraz montażu siłowników hydraulicznych
Warsztat z narzędziami

W naszej pracy opieramy się na najnowszych technologiach i korzystamy z zaawansowanych narzędzi. Dbamy o detale, nie działamy według schematów – dopasowujemy plan działania do konkretnego problemu. Nasze usługi dotyczą maszyn budowlanych, przemysłowych, leśnych – naprawiamy dosłownie wszystko w zakresie podzespołów hydrauliki siłowej. Realizujemy proste naprawy i rozwiązujemy skomplikowane problemy techniczne. Pracujemy na terenie całego kraju – w razie usterki przyjedziemy i pomożemy. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych – szybko zlokalizujemy problem i pozbędziemy się go. Sprawna naprawa pomoże Ci uniknąć przestojów w pracy lub produkcji.

Obsługujemy maszyny i podzespoły czołowych producentów, takich jak: REXROTH, HYDROMATIK, UCHIDA, LINDE, BOSCH, NACHI, SAUER DANFOSS, PARKER, BREVINI, CASAPPA, KAWASAKI, POCLAIN, KAYABA, LIEBHERR, CATELPILLAR.