Naprawa siłowników hydraulicznych


4.8
(33)

Siłowniki hydrauliczne są jednym z głównych elementów układu hydraulicznego. Układ hydrauliki siłowej ma za zadanie wygenerować ciśnienie hydrauliczne, które również można nazwać energią hydrauliczną. Siłownik hydrauliczny w całym tym systemie wykorzystuje zgromadzą energię hydrauliczną, zamieniając ją na energię mechaniczną. W zależności od maszyny i konkretnego urządzenia, na którym zamontowane są siłowniki hydrauliczne, mogą one służyć do poruszania ramieniem koparki lub łyżki. Siłowniki wykorzystuje się także w HDS–ach, ale nie tylko. Poza branżą budowlaną, siłowniki hydrauliczne są wykorzystywane w przemyśle produkcyjnym, na przykład w robotach lub manipulatorach. Jak widać, jest to wszechstronne urządzenie, które daje ogrom możliwości.

Jedną z największych zalet hydrauliki siłowej jest precyzja urządzeń opartych na tym systemie. Odpowiednio skalibrowany system hydrauliczny jest w stanie pracować w skalach milimetrycznych. Idealnym przykładem są potężne, kilkudziesięciotonowe koparki, których ramie może ważyć nawet kilka ton, a razem z urobkiem nawet dwa razy tyle. Mimo to sprawny operator jest w stanie bez większych problemów operować takim urządzeniem ze sprawnością chirurga.


Budowa siłownika hydraulicznego

Budowa i sposób działania siłownika hydraulicznego są stosunkowo proste. Siłownik hydrauliczny ma wiele elementów składowych, w skład których wchodzą:


 1. ucho dna siłownika,
 2. dno siłownika,
 3. pierścień prowadzący tłok,
 4. uszczelnienie tłokowe,
 5. tłok,
 6. uszczelnienie dławnicy względem cylindra,
 7. pierścienie prowadzące tłoczysko,

 1. uszczelnienie dławicowe,
 2. uszczelka tłoka względem tłoczyska,
 3. cylinder,
 4. tłoczysko,
 5. uszczelnienie buforowe,
 6. pierścień zgarniający,
 7. dławica,
 8. ucho tłoczyska z łożyskiem wahliwym.

Warto dodać, że nie każdy siłownik hydrauliczny jest tak samo zbudowany. Niektóre elementy są stałe dla każdego typu siłownika. Są to między innymi: tłoczyska, różne rodzaje uszczelnień czy cylinder.

Trudno jednoznacznie określić, co jest najczęstszą przyczyną uszkodzeń i awarii siłowników hydraulicznych. Zwykle większość uszkodzeń powstaje przez specyficzne warunki, w jakich najczęściej pracują maszyny ciężkie. Bardzo częste są uszkodzenia mechaniczne, które powstają w momencie uderzenia twardym i ciężkim przedmiotem w siłownik hydrauliczny. Normą są liczne wycieki w urządzeniach, które nie są stale serwisowane. Dlatego warto zadbać o odpowiedni serwis maszyn budowlanych, ponieważ zdecydowanie zmniejsza on koszty eksploatacji maszyn ciężkich na przełomie lat.


Serwis siłowników hydraulicznych


Jak działa serwis maszyn budowlanych i samych siłowników hydraulicznych? Co na tym zyskujesz i czy warto to robić?

Serwisy maszyny są niezwykle istotne. Oczywiście wiele osób się z nami nie zgodzi, bo wolą w razie konkretnego problemu wezwać serwis i zapłacić jednorazowo za usługę. Mając jedną czy dwie maszyny takie rozwiązanie faktycznie jest dużo bardziej opłacalne i w takich przypadkach podobna oferta nie miałaby sensu. Co jednak, jeśli posiadasz całe zaplecze maszyn budowlanych – kilka lub kilkanaście koparek, ładowarki, dźwigi, HDS-y? Dodatkowo każda maszyna zwykle jest w stałym użytku i w razie awarii, operator nie będzie mógł pracować dalej. W takich sytuacjach straty są o wiele większe, zwłaszcza w momencie, kiedy trudno o szybkie ściągniecie specjalisty do siebie. Nieraz takie przestoje trwają tygodniami. W momencie trwania umowy serwisowej i regularnych przeglądów maszyn podobna sytuacja mogłaby w ogóle nie mieć miejsca lub zdarzałaby się sporadycznie. Ponadto jesteśmy w stanie zaopatrzyć się w najpotrzebniejsze podzespoły na wymianę dla naszego klienta. Wtedy w wypadku poważnej awarii naprawę można wykonać nawet w ciągu jednego dnia!

Serwis nie dotyczy tylko maszyn budowlanych. W grę wchodzą wszystkie rodzaje maszyn rolniczych wyposażonych w podzespoły hydrauliczne. Sprzęt do obsługi lotnisk, maszyny leśne, maszyny komunalne oraz kompaktory i inny sprzęt ciężki wykorzystywany na składowiskach odpadów.

Jeśli szukasz pomocy w takim zakresie, zapraszamy do kontaktu!
Naprawa siłowników hydraulicznych


Już wiesz, jak działa serwis i na co możesz liczyć, współpracując z nami, jednak warto także wiedzieć, jak wygląda proces regeneracji siłowników. Dowiesz się także, ile kosztuje i dlaczego nie warto szukać pozornych oszczędności.

W pierwszej kolejności, kiedy klient lub nasz serwisant dostarczą siłowniki hydrauliczne do warsztatu, czeka je gruntowne czyszczenie, a następnie rozbiórka. Trudno oszacować koszty usługi bez demontażu całego podzespołu. Podczas tej czynności szacujemy, które elementy są sprawne, które wymagają regeneracji, a czego nie da się już uratować i pozostaje jedynie wymiana na nowe. Oczywiście wymiana to ostateczność. Zawsze staramy się poszukać rozwiązania, które będzie najbardziej korzystne dla naszych zleceniodawców, ponieważ nie ma nic ważniejszego niż zadowoleni klienci.

Zdarzają się także przypadki, kiedy sprawa jest sporna. Dla przykładu: regeneracja cylindra jest możliwa, jednak jest on na skraju zdatności i już wkrótce może kwalifikować się do wymiany. W takich przypadkach przedstawiamy całą sytuację klientowi i staramy się doradzić, co naszym zdaniem będzie najlepszym rozwiązaniem.

W drugim etapie należy sporządzić zakres prac i przedstawić całość klientowi wraz w wyceną. W tym momencie warto nieco wspomnieć o cenie usługi regeneracji. W branży jest wiele firm, które zajmują się hydrauliką siłową, jednak ich wiedza oraz zaplecze techniczne pozostawiają wiele do życzenia. Zaletą takich usług jest zwykle niska cena. Jednak czy oszczędność nie jest tylko pozorna?

Zwykle podobne punkty radzą sobie nieźle z typowymi siłownikami o standardowych długościach i przekrojach. Jednak w przypadku nietypowych elementów, a zwłaszcza, kiedy produkcja danego siłownika była wykonana na zamówienie, zaczynają się schodki. Kolejną sprawą są części i jakość uszczelnień stosowanych przez podobne firmy. Najczęściej są to najtańsze rozwiązania o bardzo niskiej jakości, a co najważniejsze, trwałości. Oszczędność 300 zł może okazać się bardzo pozorna, bo za rok ten sam siłownik hydrauliczny może znów wymagać regeneracji! A co dostajesz współpracując z nami?Przede wszystkim regeneracja siłowników hydraulicznych jest dla nas chlebem powszednim. Oferujemy w pełni przystosowane stanowiska przeznaczone do regeneracji siłowników hydraulicznych. W naszych szeregach mamy specjalistów, którzy zajmowali się już najbardziej nietypowymi urządzeniami – nawet takich, których produkcja była wykonywana na zamówienie. Zajmiemy się każdą jednostką bez względu na to, jakiej naprawy ona wymaga. Wykonamy szlifowanie i chromowanie nawet największych siłowników hydraulicznych używanych w koparkach typu long. Wykonujemy wymianę łożysk do każdego typu i rodzaju. Być może wymiana łożysk nie robi na nikim wrażenia, jednak zajmiemy się regeneracją cylindra nawet w sytuacjach skomplikowanych. Do takich należy wymiana podzespołów w siłownikach produkowanych na wymiar, do których nigdzie nie można dostać zamienników.

Ponadto korzystamy z uszczelnień najwyższej jakości produkowanych dla nas na zamówienie. Oferujemy uszczelnienia do każdego typu siłownika hydraulicznego. Dodatkowo jakość tych produktów jest dokładnie taka sama, jak uszczelnień proponowanych przez markowych producentów maszyn. Stosujemy uszczelki typu FKM/FPM/Viton, NBR oraz każdy inny rodzaj uszczelnień stosowany w hydraulice siłowej charakteryzujący się niezwykłą trwałością, odporny na smary, oleje mineralne, wysoką temperaturę.

Ostatnim elementem, dla którego warto wybrać nasze usługi, jest profesjonalna aparatura testowa. Trudno zrobić test szczelności dławicy, nie mając na miejscu profesjonalnej maszyny. Chyba że ma się w zanadrzu odpowiednie do tego urządzenia. Nasz warsztat jest w pełni przystosowany do testowania każdego podzespołu hydraulicznego. Nie ważne, czy była wykonywana regeneracja siłowników hydraulicznych, pomp, silników, czy rozdzielaczy. Sprawdzimy wszystko w krytycznych warunkach, w których zwykle pracują maszyny budowlane. Dzięki temu mamy gwarancję, że regeneracja siłowników hydraulicznych przebiegła pomyślnie!Naprawa siłowników hydraulicznych Gdańsk, Kraków, Mazowieckie, Wielkopolska – cały kraj!

Mogłoby się wydawać, że regeneracja siłowników hydraulicznych to usługa, która najczęściej powinna być wykonywana przez miejscowych specjalistów. Okazuje się, że tak mnie jest. Od lat wykonujemy tę usługę dla przedsiębiorstw, które są zlokalizowane po drugiej stronie kraju, a nierzadko trafiają do nas klienci spoza Polski!

Jeśli interesuje Cię siłowników hydraulicznych regeneracja, jakby powiedział mistrz Yoda, zapraszamy do kontaktu. Najlepiej wysłać mail, ale możesz się także skontaktować telefonicznie! Kontakt znajdziesz TUTAJ.
Oceń naszą pracę

4.8
(33)

BANAT Oddział Warszawa

03-893 Warszawa

Bukowiecka 92tel. + 48 532 784 318

warszawa@banat.pl

BANAT Siedziba Główna

32-731 Żegocina

Łąkta Górna 534


tel. + 48 600 203 400

biuro@banat.pl

Oceń naszą pracę