BANAT Sp. z o.o. Łąkta Górna 534

Łąkta Górna 534

32-731 Żegocina

tel: +48 600 203 400

biuro@banat.pl

pon-pt 7-17 Punkty Serwisowe

Punkt Serwisowy Warszawa

ul. Bukowiecka 92

03-893 Warszawa

tel: + 48 532 430 090

warszawa@banat.pl

Punkt Serwisowy Wrocław

ul. Warsztatowa 3

55-114 Szewce

tel: + 48 532 430 080

wroclaw@banat.pl

Zobacz jak działamy:

1

krok 1

Wybierz wygodną formę dostawy:

  • Dostarcz do nas samodzielnie — odbieramy części 24h na dobę.
  • Zadzwoń — zamówimy za Ciebie kuriera i ustalimy dogodną datę odbioru.
  • Zamów serwis mobilny w Twojej okolicy.
2

krok 2

Weryfikacja stopnia uszkodzeń nawet w ciągu 24 godzin.

3

krok 3

Kontakt od naszego specjalisty.

Otrzymasz ofertę na naprawę uwzględniającą elementy do wymiany lub regeneracji. Proponujemy najlepsze rozwiązanie, biorąc pod uwagę czas oraz koszty.

4

krok 4

Naprawa części i jej test na profesjonalnej stacji diagnostycznej.

Uzyskujemy wartości i nastawy jak u nowego podzespołu. Na życzenie sprawimy, że część będzie również wyglądać jak nowa.

5

krok 5

Wysyłka naprawionej części.

Po uzgodnieniu otrzymasz od nas nawet 12-miesięczną gwarancję.

Nie trać więcej czasu, rozwiążemy Twój problem w jak najkrótszym czasie!

Maszyny stoją, pracownicy nie pracują, Twoja inwestycja się opóźnia? Nie warto czekać, załatwimy problem nawet w 24h!

+48 600 203 400 (pokaż numer)
+48 600 203 400

Dlaczego My?

• Specjaliści napraw hydrauliki siłowej. Kompleksowa oferta napraw.
• Rozmowa z dedykowanym specjalistą od regeneracji rozdzielaczy hydraulicznych
• Zawsze dobrze zdiagnozowany problem i kompleksowa czytelna wycena naprawy –
• Odległość od serwisu nie ma znaczenia. Obsługujemy całą Polskę i szybko i sprawnie działamy

• Współpracujemy na stałe z dostawcami oryginalnych i zamiennych części
• Prawdopodobnie naprawiamy najwięcej rozdzielaczy w wschodniej Europie
• Zdjęcia uszkodzeń razem z ofertą na naprawę. Widzisz dokładnie co jest nie tak.
• Dzięki procesom, procedurom i standardom minimalizujemy czas przestoju maszyny i naprawy rozdzielacza. Standard ISO.

• Doświadczenie zbudowane na współpracy z największymi dostawcami maszyn
• Doświadczenie międzynarodowe
• Możliwość przywrócenia wyglądu fabrycznego rozdzielacza
• Darmowa wysyłka lub odbiór 24h na dobę

Naprawa i regeneracja

Nie rzucamy słów na wiatr — naprawdę naprawiamy dosłownie wszystko w ramach urządzeń hydrauliki siłowej. Sprawdź, z jaką usterką możesz się do nas zgłosić.

Regeneracja rozdzielaczy hydraulicznych – naprawa hydrauliki siłowej

Hydraulika siłowa to bardzo szeroko stosowana technika wykorzystania energii. Elementy hydrauliki siłowej stosuje się szeroko w wielu różnych branżach. Jest to także podstawowy system, na którego budowie opierają się prawie wszystkie maszyny ciężkie – od koparek po rozściełacze asfaltu i wielkie kombajny górnicze.

Wiele z tych maszyn to skomplikowane jednostki łączące ze sobą nie tylko różne układy hydrauliczne opierające się na kilku pompach, silnikach i rozdzielaczach hydraulicznych. W większości z nich dochodzą elektroniczne układy sterowania. To wszystko sprawia, że diagnostyka i odszukanie problemu może być kłopotliwe. Bez wątpienia jedną z najistotniejszych rzeczy podczas takich prac jest doświadczony specjalista.

Nasz serwis zajmuje się regeneracja pomp hydraulicznych, silników, rozdzielaczy oraz pozostałych podzespołów hydraulicznych. W naszej firmie mamy wielu specjalistów oraz flotę aut serwisowych szybkiego reagowania. Jeśli Twoja maszyna górnicza, leśna, budowlana, rolnicza czy przemysłowa nie działa jak dawniej lub uległa poważnej awarii, skontaktuj się z nami!

Budowa i zasada działania rozdzielaczy hydraulicznych

Rozdzielacze pełną jedną główną funkcję w układzie hydraulicznych – służą do kierowania cieczą. Ich zadaniem jest przekazanie cieczy hydraulicznej, oleju lub płynu hydraulicznego, do jednostki wykonawczej. Poza tym są czymś w rodzaju zaworu bezpieczeństwa. Sprawny rozdzielacz hydrauliczny ma również za zadanie zabezpieczyć pompę przed przeciążeniem w momencie, gdy w układzie zabraknie cieczy hydraulicznej. Może się tak stać z wielu powodów, a najczęstszym są uszkodzone węże hydrauliczne lub nieszczelności w całym układzie. Wadą działania pomp hydraulicznych jest to, że pracują one cały czas od chwili włączenia maszyny. Dlatego system bezpieczeństwa dla pomp, pod postacią rozdzielaczy hydraulicznych, jest bardzo istotny.

Rozdzielacz jest stosowany w niemal każdym urządzeniu opartym na systemie hydrauliki siłowej. Jest on używany zarówno w maszynach budowlanych, jak i rolniczych, górniczych, przemysłowych czy maszyn ciężkich używanych w stoczniach.

Warto wiedzieć, że rozdzielacze dzielą się na trzy typy, z których najczęściej stosowanym jest rozdzielacz suwakowy. Rozdzielacze suwakowe są znane najdłużej i do wykorzystuje się je najczęściej. Proces przekazywania cieczy w tym wypadku wykonuje suwak, który porusza się wewnątrz cylindra.

Poza powyższym typem rozdzielaczy hydraulicznych, w hydraulice siłowej znane są jeszcze rozdzielacze gniazdowe oraz obrotowe. Budowa tych trzech jednostek jest bardzo podobna, różnicą jest tylko element pracujący. W przypadku rozdzielaczy gniazdowych stosuje się sprężynę połączoną z kulką zamiast suwaka.

Innymi różnicami w budowie tego podzespołu jest ilość sekcji. Wyróżnia się rozdzielacze monoblokowe, charakteryzujące się najwyższą trwałością i odpornością na przeciążenia, oraz rozdzielacze hydrauliczne dwu- i wielosekcyjne.

Naprawa rozdzielaczy hydraulicznych – jak zadbać o mechanizm przepływu cieczy

Warto na wstępie dodać, że naprawa rozdzielaczy hydraulicznych jest stosunkowo trudna i wymaga wiele czasu. Dlatego nie jest łatwo znaleźć serwis hydrauliczny, który wykona tę usługę w szybkim terminie. W przypadku współpracy z nami nie ma o to obaw. Zatrudniamy mechaników, którzy mają ogromne doświadczenie w temacie naprawy układów hydraulicznych, oraz specjalistów tylko od rozdzielaczy hydraulicznych. W naszym warsztacie mamy również specjalnie wydzielone stanowiska do wykonywania tej konkretnej usługi.

Przede wszystkim, jeszcze przed właściwą regeneracją rozdzielaczy hydraulicznych, pomp, czy silników oraz serwisu całych maszyn, jest wyjazd specjalisty do uszkodzonej maszyny. Oczywiście w tych wypadkach, kiedy klienci osobiście nie dostarczą wcześniej zdiagnozowanej części do naszego warsztatu.

Nasz serwisant na miejscu wykonuje diagnostykę maszyny oraz sprawdza, które elementy mogły zostać uszkodzone. W takim momencie zwykle wykonujemy drobne prace uszczelniające na siłownikach czy w układzie hydraulicznym. Po diagnozie serwisant przywozi na warsztat uszkodzony element i dopiero wtedy rozpoczyna się etap naprawy.

W pierwszej kolejności rozbieramy rozdzielacz hydrauliczny, a następnie przeprowadzamy na nim testy diagnostyczne. Robimy to skrupulatnie, spisując na bieżąco demontowane elementy oraz wstępnie szacując, co wymaga regeneracji lub wymiany. Sprawdzane są zawory, uszczelnienia oraz inne części pompy, siłownika czy silnika hydraulicznego.

Następnie spisujemy zakres prac, które będą dotyczyły tej konkretnej jednostki oraz oszacowujemy koszty. W wielu przypadkach zdarza się, że część elementów jest jeszcze sprawna, ale niebawem będą wymagały wymiany, lub regeneracja niektórych części będzie wykonywana na granicy możliwości. W takich sytuacjach zawsze kontaktujemy się z klientem i wspólnie decydujemy, jakie kroki podjąć oraz co jest najbardziej opłacalne.

Poza właściwą naprawą rozdzielacza czy pompy, bardzo ważny jest kolejny etap. Mianowice chodzi o testy podzespołów hydrauliki siłowej. Perfekcyjne usługi naprawy są istotne, jednak bez testów trudno stwierdzić, czy zostały one właściwie wykonane. Firma Banat ma na wyposażeniu aparaturę testową, dzięki której możemy poddać pompy, rozdzielacze, siłowniki czy silniki testom sprawdzającym ich pracę w możliwie najtrudniejszych warunkach. Dzięki temu mamy gwarancję, że rozdzielacze hydrauliczne czy inne elementy na pewno nie zawiodą, kiedy dojdzie do pracy w naprawdę niełatwych sytuacjach.

 

Zdjęcie przedstawia rozdzielacz

Serwis elementów hydraulicznych w maszynach ciężkich

Po naprawie następuje montaż podzespołów u klienta oraz, co ważne, kalibracja całej maszyny. Hydraulika siłowa w maszynach budowlanych, rolniczych i wszystkich innych jest niezwykle czuła, dzięki czemu bardzo precyzyjna. Dlatego ustawienie całego układu jest bardzo istotne. W wielu przypadkach zła kalibracja systemu może spowodować uszkodzenie podzespołów hydraulicznych, jednak współpracując z nami, będziesz miał do czynienia tylko z najlepszymi specjalistami w branży!

Niebieskie strzałki
Zdjęcie w cta-banner

Pilnie potrzebujesz naprawy? Skontaktuj się z nami!

Zobacz opinie naszych klientów

„Ten Serwis to jakiś kosmos. Spodziewałem się uziemienia maszyny na dwa tygodnie, a oni załatwili całą sprawę od zgłoszenia do naprawy w 3 dni. Wszystko do dogadania i jeszcze rabat na koniec naprawy.👍👍👍”

- Janek M.

„Zadzwoniłem w sprawie umówienia terminu na remont ładowarki. Przyjechali w ten sam dzień na rozeznanie! Obeznani mechanicy, wszystko do dogadania. Szczerze polecam 👍”

– Krzysztof L.

“Profesjonalna firma, która wie co robi. Szybki czas realizacji i fachowa obsługa. Polecam”

– Grzegorz R.

“Profesjonalna naprawa układów hydrauliki siłowej. Polecam”

– Tomasz N.

“Polecam znają się na rzeczy. Regeneracja rozdzielacza firmy Parker przebiegła prawidłowo wszystko działa jak należy. Bardzo dobry kontakt z przedstawicielem firmy. Usługa wykonana prawidłowo. Troszkę zapłaciłem za usługę ale może tyle to kosztuje 🤔 pozdrawiam polecam firmę. Dają gwarancję na wykonana usługę👍Jeżeli będzie taka potrzeba napewno tam wrócę”

– Krzysztof H.

“Bardzo dobra firma. Żetelna i solidna a zarazem słowna. Dotrzymuje terminów. Bardzo dobre wykonanie. Bardzo miła obsługa. Polecam wszystkim.”

– Sławomir G.

“Wykonanie naprawy bez zarzutów”

– Łukasz S.

“Super kadra szybka profesjonalna fachowa naprawa”

– Bartek B.

“Profesjonaliści a ich usługi świadczone są na wysokim poziomie.”

– Paweł B.

“Firma godna zaufania.

Miła fachowa obsługa. Profesjonalne podejście do klienta.

Polecam.”

“Super obsługa. Fachowo i konkretnie!!!”

– Tereska Z.
Zobacz nasze referencje
Serwis Mobilny Maszyn
Serwis mobilny

Dojedziemy do Ciebie!

Jesteśmy mobilni, dlatego bez względu na to gdzie jesteś — przyjedziemy do Ciebie. W sytuacjach, kiedy usterki nie są aż tak poważne, nasz inżynier może szybko je usunąć od razu, na miejscu. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i zminimalizujesz straty.

Więcej o serwisie mobilnym
Niebieskie strzałki
Zdjęcie w cta-banner

Potrzebujesz precyzyjnej wyceny dla swojej firmy?