Naprawiamy i regenerujemy pompy hydrauliczne. Bez względu na rodzaj i wielkość pompy— naprawimy ją. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych, usterki lokalizujemy sprawnie, a dodatkowo udzielamy najdłuższej gwarancji na rynku. Skuteczna regeneracja pomp hydraulicznych tylko w Banat.
Oferujemy profesjonalne naprawy i regenerację* przy zachowaniu atrakcyjnych cen. Posiadamy certyfikowane stanowiska testowe. Współpracujemy bezpośrednio z producentami części t.j. Bosch Rexroth, Kawasaki, Linde, Sauer i wielu innych.
krok 1
krok 2
krok 3
Otrzymasz ofertę na naprawę uwzględniającą elementy do wymiany lub regeneracji. Proponujemy najlepsze rozwiązanie, biorąc pod uwagę czas oraz koszty.
krok 4
Uzyskujemy wartości i nastawy jak u nowej pompy. Na życzenie sprawimy, że pompa będzie również wyglądać jak nowa.
krok 5
Po uzgodnieniu otrzymasz od nas 12-miesięczną gwarancję.
Maszyny nie działają? Pracownicy nie pracują, zlecenia się opóźniają, a Ty… nie zarabiasz. Nie dopuść do takiej sytuacji. Możemy naprawić Twoje maszyny nawet w 24h!
Naprawa żadnego urządzenia nie jest nam straszna. Bez względu na rozmiar i specyfikację maszyny — jesteśmy w stanie ją naprawić. Sprawdź!
Diagnostyka i naprawa pomp hydraulicznych nie jest tak prosta, jak się wydaje. Potrzebna jest specjalna aparatura, wiedza i doświadczenie. My to wszystko mamy – więc nie zwlekaj. Postaw na wiedzę i doświadczenie — oddaj się (a raczej swoją maszynę) w nasze ręce. Nie robimy tego od dziś, mamy specjalistów, wszystkie potrzebne urządzenia i znamy się na swojej pracy. Daj sobie pomóc.
Jesteśmy mobilni, dlatego bez względu na to gdzie jesteś — przyjedziemy do Ciebie. W naszej flocie posiadamy 12 w pełni wyposażonych samochodów serwisowych. W sytuacjach, kiedy usterki nie są aż tak poważne, nasz inżynier może szybko je usunąć od razu, na miejscu. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i zminimalizujesz straty.
Przyjęło się, że jeśli pompa używana jest często, to warto serwisować ją co 6 miesięcy, a jeśli rzadziej, to co 12. Pozwoli to uniknąć większych awarii i przestoju maszyn.
Nie da się całkowicie uniknąć regeneracji pompy, ale można ją odsunąć w czasie przez odpowiednie dbanie o urządzenie. Warto szczególnie pamiętać o regularnej wymianie oleju i filtrów. Większych awarii pozwoli także uniknąć szybkie reagowanie na wszelkie niepokojące objawy.
Pompa hydrauliczna służy do zasilania układów hydraulicznych. Zamienia ona energię mechaniczną na hydrauliczną przez wprawianie w ruch cieczy – najczęściej oleju.
Wyróżniamy cztery główne rodzaje pomp hydraulicznych: tłokowe, łopatkowe, zębatkowe i śrubowe. Podział ten wynika z różnic w budowie – inne elementy wprawiają ciecz w ruch. Cena regeneracji pomp hydraulicznych będzie różna w zależności od rodzaju pompy.
Pompa hydrauliczna napędzana jest przez silnik. Może to być zarówno silnik elektryczny, jak i spalinowy.
Pompa hydrauliczna składa się m.in. ze zbiornika, cylindra, tłoków lub wirników, płyty rozrządczej, separatora, kołyski, przewodów ssących i hydraulicznych.
Pompę hydrauliczną można regenerować poprzez wymianę lub naprawę uszkodzonych podzespołów. W ten sposób można szybko przywrócić urządzenie do jego wcześniejszej sprawności. Po regeneracji pompy bardzo ważny jest jej test na profesjonalnej stacji diagnostycznej.
Jeśli twoja pompa zaczyna głośniej pracować, pojawiają się skoki ciśnienia lub wycieki oleju, a cała maszyna pracuje mniej wydajnie, to znaczy, że pora udać się do serwisu i przeprowadzić diagnozę.
Do objawów zużycia pompy hydraulicznej należą: spadek wydajności pracy całej maszyny, całkowity zanik pracy silnika, głośne dźwięki i wibracje, pęknięcia obudowy i wycieki oleju.
Jeśli psuje Ci się maszyna stajesz przed wyborem serwisanta. Często sugerujesz się niższą ceną — bo przecież, po co przepłacać, skoro można zrobić to taniej. Wysyłasz maszynę do pierwszego lepszego „specjalisty” i czekasz. Maszyna wraca i nawet chwilę działa, jednak po kilku dniach usterka wraca. Znowu musisz wysłać maszynę do „specjalisty”, tracisz czas i pieniądze… Pamiętaj — to pozorne oszczędności. W efekcie płacisz dwa razy.
Naprawa pomp hydraulicznych to nie tylko wymiana części i uszczelnień — to również liczne testy i kontrole. Trzeba się na tym znać, żeby robić to dobrze. My naprawiamy dosłownie wszystko — bez względu na rodzaj, typ i wielkość maszyny. Oddając ją w nasze ręce, masz pewność, że szybko zlokalizujemy przyczynę usterki i ją usuniemy. Bez przestojów, bez kombinowania, bez wydawania dodatkowych pieniędzy.
Coś nie działa, ale do końca nie wiesz co? Masz problem z maszyną i nie wiesz, co robić? Spieszymy z pomocą! Bez względu na to, gdzie jesteś — nasz specjalista może do Ciebie przyjechać. Zanim ruszymy do działania, musimy zlokalizować przyczynę usterki. Serwisant wszystko dokładnie sprawdzi i wskaże elementy, które wymagają naprawy lub regeneracji.
To proste — zapobiega on poważniejszym uszkodzeniom. Najlepszym rozwiązaniem jest stałe serwisowanie — im wcześniej wykryjemy usterkę, tym łatwiej i taniej można ją naprawić. To, co dzisiaj jest małym problemem, jutro może przyczynić się do uszkodzenia całej maszyny. W efekcie tylko tracisz — maszyna nie jest w stanie poprawnie działać , masz opóźnienia, nie pracujesz , nie zarabiasz. Dzięki systematycznym przeglądom trzymasz rękę na pulsie. Nie daj się zaskoczyć — nie czekaj na drogie naprawy lub konieczność całkowitej wymiany sprzętu. Postaw na regularny serwis doświadczonego wykonawcy.
Kiedy namierzymy usterkę i jej przyczynę, nasz serwisant zabiera uszkodzoną jednostkę na warsztat. (Oczywiście jeśli wada nie jest zbyt poważna, naprawiamy ją na miejscu). Podzespoły są demontowane i diagnozowane. Przygotowujemy dokumentację techniczną — opisową i graficzną, na której widać wszystkie nieprawidłowości.
Kolejnym krokiem jest określenie zakresu prac oraz koszty regeneracji. Nasi klienci cenią nas za szczerość — zawsze mówimy, jak jest i przedstawiamy wszystkie dostępne opcje. To Ty decydujesz które rozwiązanie wybierzesz i na jak dużą naprawdę się zdecydujesz.
Regeneracja pomp hydraulicznych to nie koniec. Jest to układ, który przenosi ogromne ciśnienia — żeby sprawdzić, czy naprawa przebiegła pomyślnie należy wykonać odpowiednie testy.
Hydraulika siłowa w maszynach daje ogromne możliwości. Największą zaletą tego systemu jest niezwykła precyzja. Jest to szczególnie ważne przy ciężkich maszynach — są w stanie pracować z bardzo dużą dokładnością.
Kolejną zaletą hydrauliki siłowej jest możliwość wykorzystania ogromnej siły. Maszyny z tym systemem są w stanie podnieść wielotonowe elementy i robią to bez większego problemu.
Częstotliwość regeneracji lub napraw pomp hydraulicznych jest uzależniona od trwałość układów hydraulicznych. Maszyny budowlane, które nie miały awarii, mogą pracować ciągiem nawet przez kilka tysięcy godzin. Trzeba jednak pamiętać, że nawet tak trwałe układy wymagają minimalnej pielęgnacji.
Głównym elementem takiego układu jest pompa hydrauliczna. To właśnie ona dostarcza ciecz roboczą pod wysokim ciśnieniem do odbiornika. Dużo zależy od jej kondycji — pracuje ona non stop — od włączenia do wyłączenia maszyny. Właśnie dlatego pompy hydrauliczne wymagają serwisu stosunkowo często — wysoka eksploatacja rządzi się swoimi prawami.
Jednym z podstawowych elementów układu hydraulicznego jest pompa hydrauliczna. Jej zadaniem jest dostarczyć ciecz roboczą pod wysokim ciśnieniem do odbiornika. Jednym z kluczowych elementów pompy hydraulicznej jest jej sposób działania. Pracuje ona nieustannie od momentu włączenia maszyny, a to oznacza, że jest nieustannie eksploatowana. Dlatego pompy hydrauliczne stosunkowo często wymagają serwisu, a nierzadko potrzebna jest także poważniejsza naprawa.
Naprawa pompy hydraulicznej – najczęstsze powody uszkodzeń i objawy
Trudno bez diagnostyki jednoznacznie stwierdzić, czy w danej sytuacji, kiedy maszyna wykazuje niepokojące objawy, pompa hydrauliczna została uszkodzona. Objawem uszkodzonej pompy hydraulicznej może być zdecydowana utrata mocy maszyny. Warto wiedzieć, że większość maszyn jest wyposażona w kilka pomp hydraulicznych, które są odpowiedzialne za konkretne zadania. Przykładowo w koparkach są pompy hydrauliczne, które mogą odpowiadać za ruch łyżką lub układ jezdny. W przypadku pracy łyżką koparki, gdy stwierdzisz, że nie ma ona mocy lub jej ruchy nie są płynne, warto sprawdzić ciśnienie za pomocą manometru na konkretnej pompie. W przypadku, kiedy wartości będą znacząco odbiegały od właściwych, prawdopodobnie okaże się, że pompa jest uszkodzona. Innym powodem uszkodzenia pompy może być zbytnie obciążenie silnika spalinowego maszyny. Kiedy zauważysz, że maszyna pracuje na wyższych obrotach niż zwykle, może okazać się, że pompa hydrauliczna obciąża silnik. Trudno jednoznacznie określić bez rozebrania pompy i diagnozy wewnętrznej, co należy naprawić. Uszkodzenia mogą być drobne, wymagające
Regeneracja pomp hydraulicznych nie jest taka prosta, jak mogłoby się wydawać. Owszem — jeśli ktoś siedzi w branży tak długo jak my… to może i jest prosta, jednak w rzeczywistości jest to dość skomplikowana sprawa. Istnieje wiele rodzajów pomp hydraulicznych, dziesiątki producentów, którzy tworzą różne konstrukcje i połączenia. W efekcie każda pompa ma inną charakterystykę, inną budowę i inną specyfikację.
U nas najczęściej naprawiamy pompy hydrauliczne wielotłoczkowe. Jest to najpopularniejszy typ pompy montowanej w maszynach budowalnych.
Każda pompa hydrauliczna została stworzona do wykonania określonych zadań i charakteryzuje się innymi właściwościami. Dobór konkretnej pompy uzależniony jest od wymagań dotyczących wydajności, ciśnienia i przepływu płynu hydraulicznego.
Regeneracja pomp hydraulicznych jest skomplikowanym procesem, który wymaga nie tylko doświadczenia, ale też specjalistycznego sprzętu. My posiadamy jedno i drugie — dlatego decydując się na nasze usługi, masz pewność, że będzie to zrobione, jak należy.
Dlaczego warto skorzystać z regeneracji pompy? Dzięki niej przywrócisz działanie istniejącej pompy i unikniesz kosztów związanych z zakupem nowej.