BANAT Sp. z o.o. Łąkta Górna 534

Łąkta Górna 534

32-731 Żegocina

tel: +48 600 203 400

biuro@banat.pl

pon-pt 7-17 Punkty Serwisowe

Punkt Serwisowy Warszawa

ul. Bukowiecka 92

03-893 Warszawa

tel: + 48 532 430 090

warszawa@banat.pl

Punkt Serwisowy Wrocław

ul. Warsztatowa 3

55-114 Szewce

tel: + 48 532 430 080

wroclaw@banat.pl

Zobacz jak działamy:

1

krok 1

Wybierz wygodną formę dostawy:

 • Dostarcz do nas samodzielnie — odbieramy części 24h na dobę.
 • Zadzwoń — zamówimy za Ciebie kuriera i ustalimy dogodną datę odbioru.
 • Zamów serwis mobilny w Twojej okolicy.
2

krok 2

Weryfikacja stopnia uszkodzeń nawet w ciągu 24 godzin.

3

krok 3

Kontakt od naszego specjalisty.

Otrzymasz ofertę na naprawę uwzględniającą elementy do wymiany lub regeneracji. Proponujemy najlepsze rozwiązanie, biorąc pod uwagę czas oraz koszty.

4

krok 4

Naprawa części i jej test na profesjonalnej stacji diagnostycznej.

Uzyskujemy wartości i nastawy jak u nowego podzespołu. Na życzenie sprawimy, że część będzie również wyglądać jak nowa.

5

krok 5

Wysyłka naprawionej części.

Po uzgodnieniu otrzymasz od nas nawet 12-miesięczną gwarancję.

Nie trać więcej czasu, rozwiążemy Twój problem w jak najkrótszym czasie!

Maszyny stoją, pracownicy nie pracują, Twoja inwestycja się opóźnia? Nie warto czekać, załatwimy problem nawet w 24h!

+48 600 203 400 (pokaż numer)
+48 600 203 400

Dlaczego My?

• Specjaliści tulejowania koparek. Kompleksowa oferta napraw.
• Rozmowa z dedykowanym specjalistą od regeneracji i tulejowania otworów
• Zawsze dobrze zdiagnozowany problem i kompleksowa czytelna wycena naprawy
• Odległość od serwisu nie ma znaczenia. Obsługujemy całą Polskę i szybko i sprawnie działamy

• Zdjęcia uszkodzeń razem z ofertą na naprawę. Widzisz dokładnie co jest nie tak.
• Dzięki procesom, procedurom i standardom minimalizujemy czas przestoju maszyny. Standard ISO.
• Doświadczenie zbudowane na współpracy z największymi dostawcami maszyn

• Doświadczenie międzynarodowe
• Możliwość przywrócenia wyglądu fabrycznego
• Odbiór 24h na dobę

Naprawa i regeneracja

Nie rzucamy słów na wiatr — naprawdę naprawiamy dosłownie wszystko w ramach urządzeń hydrauliki siłowej. Sprawdź, z jaką usterką możesz się do nas zgłosić.

Tulejowanie maszyn budowlanych

Maszyna budowlana to pojazd, który możemy zobaczyć niemal wszędzie. Wykorzystuje się je przy budowie dróg, mostów, tuneli i na lotniskach. Używamy ich również na działkach rolnych, np. do nawożenia lub nawadniania, w kopalniach, a nawet w magazynach. Aby maszyna budowlana działała prawidłowo, konieczna jest nie tylko jej właściwa codzienna obsługa, ale także szybka i prawidłowa reakcja na pojawiające się awarie.

Należy wiedzieć, że istnieje wiele rodzajów tulei, a sposób ich montażu zależy od producenta i typu maszyny. Dlatego warto znać budowę maszyn budowlanych, aby nie popełnić niepotrzebnych błędów przy wymianie łożysk.

Nie po raz pierwszy piszemy o tym, jak ważna jest wymiana tulei. W rzeczywistości są one jednym z najważniejszych elementów maszyny budowlanej. Charakteryzują się bardzo krótką żywotnością – do kilku tysięcy godzin pracy, gdy są użytkowane w optymalnych warunkach. Problem w tym, że luzy pojawiają się na nich znacznie wcześniej, niż byśmy tego oczekiwali. Zazwyczaj po kilkuset godzinach pracy. Oznacza to, że wiele osób decyduje się na ich wymianę dopiero wtedy, gdy zauważy luz w urządzeniu.

Jak działa tuleja?

Tuleja to kawałek twardego materiału, który chroni maszynę przed tarciem i zużyciem. Tuleje są zwykle wykonane z metalu, ale czasami mogą być wykonane z tworzywa sztucznego. Zazwyczaj mają kształt cylindryczny z otworem w środku na wał lub sworzeń.

Tuleja jest montowana w otworze w części, którą chroni, i może mieć wiele różnych kształtów, takich jak okrągły, kwadratowy, prostokątny lub sześciokątny. Zewnętrzna średnica tulei jest zwykle większa niż średnica otworu, w którym jest montowana, dzięki czemu jest ona utrzymywana w odpowiednim miejscu przez tarcie. Średnica wewnętrzna jest nieco mniejsza od średnicy wałka lub sworznia, który przez nią przechodzi, aby umożliwić łatwy ruch i jednocześnie zmniejszyć zużycie między nimi.

tueja

Skąd wiadomo, że tuleje w maszynie budowlanej wymagają wymiany?

Tuleje są wykonane z trwałych materiałów, ale nie są niezniszczalne. Nawet przy prawidłowym użytkowaniu istnieje granica ich żywotności. Po osiągnięciu tego limitu konieczna jest ich wymiana na nowe.

Zaleca się, aby tuleje były wymieniane jak najszybciej po osiągnięciu limitu żywotności. W niektórych przypadkach może być konieczna ich wymiana jeszcze przed osiągnięciem okresu eksploatacji. Poniżej podajemy kilka przykładów sytuacji, które mogą wymagać wymiany tulei raczej wcześniej niż później:

 • gdy maszyna budowlana lub rolnicza została uszkodzona lub przeciążona i z tego powodu nie może prawidłowo funkcjonować,
 • gdy koparka lub ładowarka porusza się wolno lub nie może się poruszać,
 • gdy podczas regularnej konserwacji zauważymy zużyte lub uszkodzone tuleje.

Tulejowanie maszyn – zużyta tuleja w maszynie, cena tulei

Tuleje do maszyn budowlanych pomagają zmniejszyć zużycie wewnętrznych elementów maszyny. Jest to szczególnie ważne w przypadku ciężkiego sprzętu, który pracuje w trudnych warunkach, takich jak place budowy.

Nowa tuleja pomaga uniknąć tego typu uszkodzeń wewnętrznych części maszyny, zmniejsza hałas i zapewnia lepszą wydajność maszyny. Aby zrozumieć, jak ważne jest to zagadnienie, przyjrzyjmy się maszynom budowlanym, w których stosuje się tuleje. Do tego typu maszyn należą ładowarki, spychacze, równiarki i koparki. Nawet niewielkie zużycie tulei w maszynie może obniżyć jej wydajność i zwiększyć koszty naprawy, ponieważ maszyna musi być częściej zatrzymywana w celu konserwacji.

Cena tulei może być bardzo różna. Wszystko zależy od konkretnej maszyny i nakładu pracy. Najlepiej skontaktować się z nami i omówić szczegóły, wtedy dokonamy konkretnej wyceny naprawy maszyny.

Jakie są więc korzyści z zastosowania tulei łożyskowych do maszyn budowlanych?

 • Skrócenie czasu przestoju – po wymianie zużytych tulei na nowe, sprzęt będzie działał z maksymalną wydajnością.
 • Zmniejszenie hałasu – zmniejszenie tarcia mechanicznego wydłuża żywotność sprzętu i zmniejsza zużycie części wewnętrznych, które mogą powodować hałas.
 • Zwiększona wydajność – nowe tuleje do maszyn budowlanych sprawiają, że sprzęt pracuje ciszej i wydajniej. Oznacza to mniej przestojów i większą produktywność na placu budowy.
 • Mniejsze koszty konserwacji – wymiana zużytych tulei na nowe pozwala zaoszczędzić pieniądze w czasie dzięki zmniejszeniu kosztów konserwacji cennego sprzętu.
Regeneracja tulei
żółta koparka yanmar

Tulejowanie otworów w maszynie budowlanej – na czym to polega?

Na rynku dostępna jest bardzo duża liczba tulei, które są stosowane do naprawy różnych typów maszyn budowlanych. Jakich tulei używać?

Stosowanie tulei w maszynach budowlanych jest bardzo powszechne. Praca, którą wykonują, jest niezwykle ważna. W tym miejscu warto wspomnieć, że tuleje powinny być wykonane bez żadnych niedociągnięć. Tuleja otworowa musi być tak wykonana, aby nie były wyczuwalne żadne luzy i tarcia. Dodatkowo tulejowanie otworów w maszynach budowlanych musi być wykonane w taki sposób, aby można było korzystać z oryginalnych części dostępnych w sklepach, a nie robić wszystko na wymiar. Jest to bardzo ważne, aby uniknąć dodatkowych i niepotrzebnych kosztów w przyszłości.

Tulejowanie to nic innego, jak wiercenie otworów. Cały proces polega na tym, że do otworu w sprzęcie budowlanym montuje się mobilną otwornicę, która zaczyna zbierać materiał aż do momentu, gdy otwór będzie równy i wolny od uszkodzeń.

Tulejowanie maszyn budowlanych z pozoru wydaje się proste, ale często takie usługi wykonywane przez niedoświadczonych mechaników kończą się dużymi kłopotami. Najczęstszym problemem jest zbyt duża ingerencja w otwór, co powoduje konieczność zamawiania niestandardowych elementów. Innym, nie mniej powszechnym, jest takie tulejowanie otworów, że na maszynie widoczny jest jeszcze niewielki luz. Przy tulei nie może być nawet najmniejszego luzu, gdyż maszyna lada dzień wróci do naprawy!

Tulejowanie i wymiana sworzni – usuwanie luzów w maszynach budowlanych i innych

Na początku sezonu maszyny często wykazują luz w swoich częściach mechanicznych. Zajmujemy się usuwaniem tych luzów. Jeśli tuleje są zużyte, oferujemy usługę ich wymiany. W razie potrzeby ustawimy również oś otworu i przebudujemy otwór, aby zapewnić swobodny ruch wałka.

Oferujemy również inne usługi, takie jak:

 • naprawa wybijanych otworów,
 • przebudowa otworów pod wymiary łożysk,
 • tuleje do uszczelnień,
 • kucie nietypowych tulei z kanałami smarnymi,
 • napawanie otworów na wymiar nominalny,
 • dopasowywanie niestandardowych sworzni z zabezpieczeniami i układem smarowania.

 

Doskonale wiemy, że szukając firmy, która wykona profesjonalne tulejowanie otworów w sprzęcie budowlanym, stawia się przede wszystkim na jakość i bezpieczeństwo. Proces tulejowania, mimo pozornej prostoty, wymaga precyzji i dokładności. Dlatego warto powierzyć tę usługę profesjonalistom, którzy znają się na tym, co robią. Nasi specjaliści mają wieloletnie doświadczenie i korzystają ze sprawdzonych technologii. Zawsze przywrócą dokładny rozmiar i położenie otworu, tak aby sprzęt działał sprawnie.

Niebieskie strzałki
Zdjęcie w cta-banner

Pilnie potrzebujesz naprawy? Skontaktuj się z nami!

Zobacz opinie naszych klientów

„Ten Serwis to jakiś kosmos. Spodziewałem się uziemienia maszyny na dwa tygodnie, a oni załatwili całą sprawę od zgłoszenia do naprawy w 3 dni. Wszystko do dogadania i jeszcze rabat na koniec naprawy.👍👍👍”

- Janek M.

„Zadzwoniłem w sprawie umówienia terminu na remont ładowarki. Przyjechali w ten sam dzień na rozeznanie! Obeznani mechanicy, wszystko do dogadania. Szczerze polecam 👍”

– Krzysztof L.

“Profesjonalna firma, która wie co robi. Szybki czas realizacji i fachowa obsługa. Polecam”

– Grzegorz R.

“Profesjonalna naprawa układów hydrauliki siłowej. Polecam”

– Tomasz N.

“Polecam znają się na rzeczy. Regeneracja rozdzielacza firmy Parker przebiegła prawidłowo wszystko działa jak należy. Bardzo dobry kontakt z przedstawicielem firmy. Usługa wykonana prawidłowo. Troszkę zapłaciłem za usługę ale może tyle to kosztuje 🤔 pozdrawiam polecam firmę. Dają gwarancję na wykonana usługę👍Jeżeli będzie taka potrzeba napewno tam wrócę”

– Krzysztof H.

“Bardzo dobra firma. Żetelna i solidna a zarazem słowna. Dotrzymuje terminów. Bardzo dobre wykonanie. Bardzo miła obsługa. Polecam wszystkim.”

– Sławomir G.

“Wykonanie naprawy bez zarzutów”

– Łukasz S.

“Super kadra szybka profesjonalna fachowa naprawa”

– Bartek B.

“Profesjonaliści a ich usługi świadczone są na wysokim poziomie.”

– Paweł B.

“Firma godna zaufania.

Miła fachowa obsługa. Profesjonalne podejście do klienta.

Polecam.”

“Super obsługa. Fachowo i konkretnie!!!”

– Tereska Z.
Zobacz nasze referencje
Serwis Mobilny Maszyn
Serwis mobilny

Dojedziemy do Ciebie!

Jesteśmy mobilni, dlatego bez względu na to gdzie jesteś — przyjedziemy do Ciebie. W sytuacjach, kiedy usterki nie są aż tak poważne, nasz inżynier może szybko je usunąć od razu, na miejscu. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i zminimalizujesz straty.

Więcej o serwisie mobilnym
Niebieskie strzałki
Zdjęcie w cta-banner

Potrzebujesz precyzyjnej wyceny dla swojej firmy?