Siłowniki hydrauliczne naprawiamy od lat. Diagnozujemy problem, ustalamy przyczynę awarii i pozbywamy się usterki. Dysponujemy mobilnym serwisem — dzięki temu możemy pojawić się u Ciebie w dniu zgłoszenia usterki i zreperować maszynę na miejscu.
krok 1
krok 2
krok 3
Otrzymasz ofertę na naprawę uwzględniającą elementy do wymiany lub regeneracji. Proponujemy najlepsze rozwiązanie, biorąc pod uwagę czas oraz koszty.
krok 4
Uzyskujemy wartości i nastawy jak u nowego podzespołu. Na życzenie sprawimy, że część będzie również wyglądać jak nowa.
krok 5
Po uzgodnieniu otrzymasz od nas nawet 12-miesięczną gwarancję.
Maszyny stoją, pracownicy nie pracują, Twoja inwestycja się opóźnia? Nie warto czekać, załatwimy problem nawet w 24h!
Nie rzucamy słów na wiatr — naprawdę naprawiamy dosłownie wszystko w ramach urządzeń hydrauliki siłowej. Sprawdź, z jaką usterką możesz się do nas zgłosić.
Siłowniki hydrauliczne są elementami układu hydraulicznego, które umożliwiają wytworzenie mocy potrzebnej do działania maszyn pracujących pod dużym obciążeniem. Siłowniki hydrauliczne są zasilane cieczą hydrauliczną pod ciśnieniem, którą zazwyczaj jest olej. Siłownik hydrauliczny składa się z cylindra, w którym tłok połączony z tłoczyskiem porusza się tam i z powrotem. Baryłka jest zamknięta z jednego końca dnem cylindra (zwanym również nasadką), a z drugiego strony głowicą cylindra (zwaną również dławnicą), z której wychodzi tłoczysko.
Siłowniki hydrauliczne o różnej konstrukcji dostosowane są do potrzeb układów w maszynach rolniczych, sadowniczych i leśnych, sprzęcie budowlanym oraz szeroko pojętym przemyśle. Siłowniki hydrauliczne są elementami układu hydraulicznego, które pozwalają na wytworzenie mocy potrzebnej do działania maszyn pracujących pod dużym obciążeniem. Siłowniki hydrauliczne stosowane są w maszynach, w których napędy pneumatyczne lub elektryczne się nie spisują. Siłowniki hydrauliczne przekształcają energię za pomocą ciśnienia wytwarzanego przez ciecz roboczą (zwykle zagęszczony olej hydrauliczny), tak aby mogła ona poruszać elementy układu. To właśnie siłownik hydrauliczny wprawia w ruch ramię koparki.
Praca typowego siłownika hydraulicznego polega na zamianie energii pochodzącej z pompowanej pod dużym ciśnieniem cieczy na pracę mechaniczną w postaci ruchu posuwisto-zwrotnego (wysuwanie i wsuwanie) tłoczysk wyłożonych odpowiednimi uszczelnieniami, które przekładają się na elementy wykonawcze, np. ramiona pchające lub elementy podnoszące. Oprócz tych podstawowych funkcji istnieje wiele siłowników o specjalnym przeznaczeniu, wyposażonych w dodatkowe zawory lub inne elementy, dzięki którym mogą one wykonywać złożone zadania w wielu dziedzinach, takich jak automatyka przemysłowa.
Siłowniki hydrauliczne są stosowane w przemyśle, rolnictwie i maszynach budowlanych. Stosuje się je również w maszynach do drążenia tuneli, które służą do wycinania otworów w ziemi. Można je znaleźć w różnego rodzaju urządzeniach, które wymagają dużych obciążeń.
Istnieją dwa główne typy siłowników hydraulicznych: siłowniki jednostronnego działania i siłowniki dwustronnego działania. Siłownik jednostronnego działania wykorzystuje ciśnienie hydrauliczne tylko w jednym kierunku, dlatego musi być wciągana za pomocą innego środka, takiego jak sprężyna lub siła grawitacji, natomiast siłownik dwustronnego działania ma porty dla płynu hydraulicznego na obu końcach siłownika, dzięki czemu może się wysuwać pod ciśnieniem w jednym kierunku i wsuwać pod ciśnieniem w przeciwnym kierunku.
Siłowniki hydrauliczne zostały zaprojektowane do pracy w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury, ciśnienie i środowisko korozyjne. Ponadto mogą być wykorzystywane do wykonywania ruchów poziomych i pionowych.
Siłowniki hydrauliczne są wykonane z żelaza lub stali, a ich powierzchnia jest pokryta twardą powłoką chromową, co zapewnia wysoką odporność na zużycie. Poszczególne części mogą być wyposażone w uszczelnienia wykonane z gumy lub tworzyw sztucznych odpornych na warunki pracy.
Awaria siłownika hydraulicznego jest nieunikniona w okresie jego eksploatacji. Właściwa konserwacja i środki zapobiegawcze mogą pomóc zminimalizować jej występowanie.
Aby zminimalizować ryzyko awarii i mieć pewność, że można w pełni wykorzystać możliwości siłowników hydraulicznych, ważne jest, aby zrozumieć przyczyny ich awarii. Pomoże to w lepszym rozpoznaniu problemu, co pozwoli na jak najszybsze przywrócenie sprawności.
Istnieje pięć najczęstszych przyczyn awarii siłowników hydraulicznych:
Regeneracja siłowników hydraulicznych to proces polegający na regeneracji siłownika, tak aby działał jak nowy. Proces ten stosujemy w celu usunięcia wszelkich usterek siłownika lub jego modernizacji.
Regeneracja siłowników hydraulicznych obejmuje pięć etapów. Są to:
Regeneracja siłowników hydraulicznych to ekonomiczny sposób na przedłużenie okresu eksploatacji sprzętu. Ponadto naprawa siłowników hydraulicznych może być bardziej przyjazna dla środowiska niż wymiana na nowe siłowniki. Oto niektóre z korzyści płynących z regeneracji siłowników hydraulicznych:
regeneracja siłowników hydraulicznych kosztuje mniej niż zakup nowego sprzętu,
regeneracja siłowników pozwala na dłuższą eksploatację posiadanego sprzętu, wydłużając jego okres użytkowania i skracając czas przestojów. W rezultacie firma ma więcej czasu na zaplanowanie budżetu na nowy sprzęt, bez konieczności pilnego zakupu nowego,
regenerowane siłowniki spełniają lub przekraczają specyfikacje oryginalnego sprzętu producenta (OEM),
siłowniki regenerowane są doskonałe do utrzymywania zapasów części na wypadek napraw awaryjnych i wymian,
regeneracja siłowników hydraulicznych jest bardziej ekologiczną opcją niż zakup nowego sprzętu lub utylizacja starego sprzętu, zapewnia korzyści dla środowiska i zmniejsza ilość odpadów na wysypiskach.
Jesteśmy mobilni, dlatego bez względu na to gdzie jesteś — przyjedziemy do Ciebie. W sytuacjach, kiedy usterki nie są aż tak poważne, nasz inżynier może szybko je usunąć od razu, na miejscu. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i zminimalizujesz straty.