BANAT - Serwis Hydrauliki Siłowej Łąkta Górna 534

Łąkta Górna 534

32-731 Żegocina

tel: +48 600 203 400

biuro@banat.pl

pon-pt 7-17

Awaria maszyny budowlanej podczas pracy jest bardzo poważnym problemem, zwłaszcza kiedy chodzi o kluczowy sprzęt, taki jak palownice, koparki, wozidła czy walce. W tym momencie liczy się każda godzina i trzeba natychmiast podjąć działania naprawcze. W takiej sytuacji każdy przedsiębiorca zadaje sobie pytanie, ile będzie kosztować naprawa.

Etapy naprawy pomp hydraulicznych – demontaż, naprawa, testy. Koszty naprawy pomp hydraulicznych

Pierwszym etapem, jeszcze przed wyceną, jest demontaż jednostki. Nie da się oszacować kosztów bez rozebrania podzespołu i sprawdzenia, jak rozległe są uszkodzenia, co można naprawić lub zregenerować, a co nadaje się jedynie do wymiany.

Podczas demontażu dokładnie opisujemy każdy element, wstępnie określając, co można naprawić, a co nadaje się jedynie do wymiany. Na tej podstawie tworzymy zakres prac oraz wyceniamy usługę i kontaktujemy się z klientem.

Współpracując z nami, klient dostaje nie tylko świetną usługę, ale także pomoc w podjęciu decyzji. Przy wycenie dokładnie określamy, w jakim stanie jest pompa hydrauliczna i jakie rozwiązanie będzie najkorzystniejsze. Zdarzają się sytuacje, w których dana część nadaje się do regeneracji, jednak jest już na skraju swojej użyteczności. W takich wypadkach zawsze doradzamy wymianę jej na nową, aby pompa posłużyła jeszcze długie lata, a nie wróciła do nas po pół roku.

Termin realizacji waha się zwykle między sześcioma a dziewięcioma dniami. W niektórych przypadkach możemy wykonać specjalną usługę i naprawić jednostkę szybciej. Jesteśmy też wyposażeni w nowe i zregenerowane pompy hydrauliczne, które możemy zamontować w maszynie, a wtedy klient nie musi czekać, aż naprawimy pompę hydrauliczną.

Wszystkie usługi w naszym serwisie mają 6 miesięcy gwarancji. Dzięki temu nasi klienci wiedzą, że współpracując z nami, nie muszą się obawiać, że za tydzień maszyna znów będzie bezużyteczna.

W przypadku tych dwóch modeli wycena była następująca:

Lp. Wyszczególnienie Cena netto PLN
1. Naprawa pompy hydraulicznej nr 1

Pompa Rexroth A10VG45 HW1/10L – NSC10F014S

3 200,00
2. Uszczelnienie pompy zębatej do pompy nr 1 800,00
3. Naprawa pompy hydraulicznej nr 2

Pompa Sauer Danfoss HRL – 057BLS2220NN

7 680,00
RAZEM: 11 680,00

Naprawa pompy hydraulicznej nr 1

Pompa Rexroth A10VG45 HW1/10L – NSC10F014S

Podczas weryfikacji stwierdziliśmy, że wymagana jest gruntowna naprawa. Większość elementów była zużyta, a spora część z nich nie nadawała się nawet do regeneracji. Warto wiedzieć, że pompy hydrauliczne są bardzo precyzyjnymi układami. Mówi się, że dobry operator to i koparką się podrapie. Nie ma w tym wiele przesady. Aby jednak było to możliwe, cały układ hydrauliczny musi być sprawny i idealnie skalibrowany.

Na nowe wymieniono:

 • komplet uszczelnień,
 • komplet łożysk,
 • haczyki kołyski,
 • panewki kołyski.

Regeneracja uszkodzonych powierzchni, których stopień uszkodzenia pozwalał na regenerację, przeprowadzona była na:

 • tłoczki,
 • kołyski,
 • płyta sterująca,
 • cylinder,
 • wałek,
 • separator.

Montaż wykonany na stanowisku.

Przy regeneracji tej pompy hydraulicznej udało się uniknąć sporych kosztów, ponieważ najistotniejsze i najdroższe elementy dało się zregenerować bez konieczności ich wymiany, która zawsze jest najdroższa.

Naprawa pompy hydraulicznej nr 2

Pompa Sauer Danfoss HRL – 057BLS2220NN

Podobnie jak w przypadku poprzedniej jednostki, tutaj również nie obyło się bez kompleksowej naprawy i regeneracji podzespołów pompy hydraulicznej. Wiele elementów było poważnie uszkodzonych i nie nadawały się do regeneracji.

Na nowe wymieniono:

 • komplet uszczelnień,
 • komplet łożysk,
 • komplet tłoczków.

Regeneracja uszkodzonych powierzchni, których stopień uszkodzenia pozwala na regenerację, przeprowadzona była na:

 • kołyski,
 • wałek,
 • separator,
 • tuleja kulista.

Montaż na stanowisku.

Sprawdzenie na stacji diagnostycznej – testy pod kątem sprawdzenia:

 • przecieków wewnętrznych,
 • przecieków zewnętrznych,
 • stopnia sprawności,
 • testy pod obciążeniem.

Warto także zaznaczyć, że współpracując z nami, klient otrzymuje gwarancję, że wszystkie nasze usługi są potwierdzone testami na stacjach diagnostycznych. Po naprawie pomp hydraulicznych, siłowników, silników i wszystkich innych podzespołów hydrauliki siłowej przeprowadzamy testy na specjalistycznych stacjach.

Dokładnie sprawdzamy, czy naprawa została wykonana pomyślnie i czy podzespoły hydrauliczne nawet w skrajnych warunkach pracują właściwie. Dzięki temu mamy pewność, że naprawione u nas pompy hydrauliczne będą na pewno działały właściwie, nawet gdy przyjdzie im pracować w krytycznych warunkach.

Montaż pompy hydraulicznej u klienta – mobilny serwis maszyn budowlanych

Dodatkowo oferujemy usługę mobilnego serwisu maszyn budowlanych. Jeśli klient ma problem z maszyną, możemy przyjechać na miejsce awarii, zdiagnozować problem i sprawdzić, czy maszyna ma inne dodatkowe usterki.

Nasz serwisant wyciągnie uszkodzoną pompę czy siłowniki i przywiezie na warsztat. Po naprawie dostarczymy go z powrotem na miejsce postoju maszyny oraz zamontujemy. Po montażu serwisant maszyn wykona także dodatkowe testy i kalibracje układu hydraulicznego, aby wszystko pracowało na najwyższym poziomie!