BANAT Sp. z o.o. Łąkta Górna 534

Łąkta Górna 534

32-731 Żegocina

tel: +48 600 203 400

biuro@banat.pl

pon-pt 7-17 Punkty Serwisowe

Punkt Serwisowy Warszawa

ul. Bukowiecka 92

03-893 Warszawa

tel: + 48 532 430 090

warszawa@banat.pl

Punkt Serwisowy Wrocław

ul. Warsztatowa 3

55-114 Szewce

tel: + 48 532 430 080

wroclaw@banat.pl

Serwis maszyn budowlanych Mecalac. Pewna i szybka pomoc w awaryjnych sytuacjach

Mecalac zajmuje się produkcją maszyn budowlanych już od 1974 r. Francuska marka nie boi się innowacji, a jej celem jest tworzenie wielozadaniowych, trwałych i prostych w obsłudze urządzeń, które nie będą przy tym problematyczne w serwisie. Firma dokłada wszelkich starań, aby sprzęt, który wyjeżdża z fabryk Mecalac, był maksymalnie funkcjonalny, a zarazem charakteryzował się szerokim zakresem możliwości. Oznacza to, że maszyny muszą radzić sobie w każdych warunkach, wykonując najtrudniejsze zadania. Do tego powinny być jak najbardziej bezpieczne i komfortowe, aby obsługujący je operator mógł wykonywać powierzone mu zadania szybko i sprawnie.

ładowarka Mecalac
Maszyny Mecalac

Maszyny Mecalac – innowacyjne rozwiązania w temacie sprzętu budowlanego

Warto wspomnieć, że maszyny budowlane marki Mecalac konstruowane są w taki sposób, by były przyjazne zarówno operatorom, jak i serwisantom. Firma zajmuje się produkcją takich maszyn jak:

  • koparki uniwersalne,
  • koparki gąsienicowe,
  • koparki kołowe,
  • ładowarki kołowe,
  • ładowarki obrotowe,
  • ładowarki teleskopowe,
  • ładowarki obrotowe z teleskopem.

Maszyny marki Mecalac wyposażone są w ułatwiającą serwis technologię CANbus. Ponadto innowacyjne narzędzie MECADIAG znacząco ułatwia diagnozę usterki. Dzięki niemu możliwe jest szybkie sprawdzenie przyczyny awarii, kontrola ogólnego stanu technicznego maszyny, a nawet przewidzenie, która z części może w najbliższym czasie wymagać regeneracji. Zastosowane przy budowie sprzętu Mecalac rozwiązania mogą zdecydowanie ułatwić pracę serwisantowi, jednak z drugiej strony maszyny te wymagają wykwalifikowanego specjalisty, doświadczonego w pracy z tego rodzaju urządzeniami. Firma BANAT od wielu lat zajmuje się naprawą i serwisem maszyn budowlanych marki Mecalac.

Sprzęt budowlany marki Mecalac. Wielozadaniowość, uniwersalność i wysoka jakość

Maszyny budowlane Mecalac, a w szczególności koparki, uznawane są za najlepsze maszyny wielozadaniowe. Są zaprojektowane w taki sposób, aby były w stanie wykonać praktycznie każdy rodzaj pracy. Szczególnie istotne może to być dla właścicieli małych firm budowlanych lub takich, które dopiero rozpoczynają działalność i nie mogą sobie pozwolić na zakup całej gamy kosztownych maszyn. W takiej sytuacji uniwersalna koparka Mecalac może skutecznie rozwiązać problem i umożliwić firmie sprawne działanie.

W ofercie marki Mecalac warto również zwrócić uwagę na wielozadaniowe koparkoładowarki oraz koparki obrotowe z teleskopem, na których, oprócz pojemnych łyżek, zainstalować można widły do palet, kosiarkę, szczotkę drogową, świder czy chwytak. Dzięki szerokiemu wachlarzowi możliwości maszyny te mogą znaleźć zastosowanie nie tylko w budownictwie, ale także w pracach drogowych, górnictwie, przy wycince lasów, a nawet w kopalniach odkrywkowych

Sprzęt budowalny mecalca
Sprzęt budowlany Mecalac 2

Sprzęt budowlany Mecalac – co w razie awarii? Naprawa i serwis maszyn budowlanych

Ogromnym problemem, przed którym stanąć mogą właściciele firmy budowlanej, jest awaria sprzętu. Ich maszyny często pracują w trudnych warunkach, wśród kurzu, pyłu i brudu. Narażone są nierzadko na kontakt z wodą deszczową, błotem czy piaskiem. Mimo że Mecalac dokłada wszelkich starań, by ich urządzenia były jak najbardziej wytrzymałe i bezawaryjne, trzeba pamiętać, że przy ciężkiej pracy, jaką codziennie wykonują, konieczne jest czasem dokonanie jakiejś naprawy czy serwisu. Dbanie o maszynę jest niezbędne, jeśli chcemy, by służyła nam jak najdłużej. No bo co zrobić, gdy koparka lub ładowarka, na której pracy opiera się nasza firma, nagle przestanie działać? Taka sytuacja może się wiązać ze znacznymi opóźnieniami, a tych każdy szanujący się wykonawca chciałby za wszelką cenę uniknąć. W wypadku awarii kluczowe jest szybkie znalezienie rozwiązania problemu.

Maszyny Mecalac, mimo swojej wysokiej jakości, nie są tak popularne jak Volvo czy CAT. Znalezienie w swoim rejonie serwisu, który będzie w stanie zająć się naprawą sprzętu i zrobi to dobrze, może nie być wcale takie łatwe. W takiej sytuacji pozostaje skorzystanie z usług autoryzowanego serwisu, co niestety często wiąże się z poniesieniem znacznych kosztów. Tu naprzeciw potrzebom klientów wychodzi firma BANAT.

Niebieskie strzałki
Zdjęcie w cta-banner

Pilnie potrzebujesz naprawy? Skontaktuj się z nami!

Kompleksowa naprawa maszyn grupy Mecalac. Mobilny serwis maszyn budowlanych

Kompleksowa naprawa maszyn grupy Mecalac. Mobilny serwis maszyn budowlanych

Firma BANAT zatrudnia wykwalifikowanych specjalistów, których doświadczenie pozwala na profesjonalne zajęcie się naprawą i regeneracją wszystkich elementów hydraulicznych maszyn Mecalac. Zakład oferuje, tak bardzo ceniony przez klientów, mobilny serwis, w ramach którego pracownik serwisu przyjeżdża na miejsce awarii, sprawdza urządzenie, a następnie przystępuje do naprawy. Jeśli okazuje się, że nie jest możliwe zaradzenie problemowi na miejscu, specjalista wymontowuje uszkodzoną część, zabiera ją do warsztatu i tam dokonuje wszelkich niezbędnych napraw. Jednak tu wcale nie kończy się jego praca. Następnym krokiem jest sprawdzenie podzespołu przy użyciu specjalnej aparatury do testowania. Jeżeli wszystko działa tak, jak należy, część jest odwożona na miejsce i montowana w maszynie, a następnie zostaje odpowiednio skalibrowana. Operator sprzętu sprawdza jej działanie i gdy potwierdza, że wszystko wróciło do normy, spisywany jest protokół końcowy. Dopiero wtedy, upewniwszy się, że praca została należycie wykonana, firma BANAT kończy swoje zadanie. Mało tego – oprócz tak profesjonalnego podejścia, klient otrzymuje 6-miesięczną gwarancję na usługi firmy. Jeśli w tym okresie okazałoby się, że nadal coś jest nie w porządku, specjalista przyjeżdża na miejsce i bezpłatnie wykonuje niezbędne czynności, by przywrócić maszynę do życia.

Firma BANAT bardzo poważnie traktuje swoją pracę i kompleksowo podchodzi do powierzonych jej zadań. W zakresie działań specjalistów znajdują się:

regeneracja silników hydraulicznych,
regeneracja pomp hydraulicznych,
regeneracja rozdzielaczy hydraulicznych,
regeneracja mostów napędowych,
naprawa siłowników hydraulicznych,
naprawa zmienników momentu obrotowego,
precyzyjna diagnoza zepsutych elementów hydrauliki siłowej,
testy podzespołów hydraulicznych.

PRODUCENCI, KTÓRYCH PODZESPOŁY CZĘSTO NAPRAWIAMY:

Naprawa i regeneracja

Nie rzucamy słów na wiatr — naprawdę naprawiamy dosłownie wszystko w ramach urządzeń hydrauliki siłowej. Sprawdź, z jaką usterką możesz się do nas zgłosić.