BANAT Sp. z o.o. Łąkta Górna 534

Łąkta Górna 534

32-731 Żegocina

tel: +48 600 203 400

biuro@banat.pl

pon-pt 7-17

To niezwykłe uczucie, gdy Twoje działania są zauważane przez innych. Od lat wkładamy wiele pracy w jakość naszych realizacji, najkrótsze terminy oraz podejście najkorzystniejsze i najlepsze dla naszych klientów. Właśnie wtedy wspaniałą nagrodą jest dostrzeżenie tego trudu przez otoczenie. To właśnie stało się w czerwcu!

Nasze osiągnięcia w naprawach

W czerwcu odnotowaliśmy następujące wyniki:

25 460 km trasy pokonane przez samochody naszego Serwisu Mobilnego.

593 godziny spędzone przez Mobilnych Serwisantów BANAT na naprawach maszyn.

119 maszyn naprawionych w terenie przez Serwisantów Mobilnych BANAT.

329 napraw przeróżnych podzespołów oraz maszyn w naszej siedzibie w Łąkcie Górnej.

Wyróżnienia BANAT

Najważniejszym wydarzeniem minionego miesiąca z pewnością jest otrzymanie certyfikatu ISO 9001! Jest to bardzo cenny znak zarówno dla nas jak i naszych klientów, który jest dowodem na to, że system zarządzania jakością w BANAT stoi na najwyższym poziomie. Certyfikat ISO 9001 oznacza, że w BANAT rozumiemy i spełniamy potrzeby naszych klientów, a nasze podejście do procesów wewnątrz firmy opiera się na pomiarach, faktach i dążeniu do ciągłego rozwoju.

 

Niezwykłą chwilą poprzedniego miesiąca było też ukazanie się w lokalnym piśmie wywiadu z prezesem BANAT, Mariuszem Banat. To dla nas duże wyróżnienie i umożliwienie wysłania naszego przekazu szerszemu gronu odbiorców. W artykule w Kronice Bocheńskiej, Mariusz Banat opowiada o początkach kariery, trudnościach i przeciwnościach, ale też o sukcesach, profesjonalizmie i radości z życia. Więcej o wywiadzie piszemy w naszym artykule „Nikogo nie zawieść”.

 

 

Nominacje dla BANAT

Czerwiec był również miesiącem, w którym nasze działania zostały zauważone przez dużych graczy w świecie biznesu, otrzymaliśmy bowiem dwie nominacje! Pierwszą była nominacja dla prezesa firmy BANAT, Mariusza Banat, do tytułu Osobowości Roku 2023 „Gazety Krakowskiej” i „Dziennika Polskiego”. Kapituła tej nagrody podkreśla, że doceniła sukcesy zawodowe i wkład w życie lokalnej społeczności, zwrócono również uwagę na multibrandowość BANAT, czyli zdolność do naprawy maszyny i podzespołu każdej marki i producenta.

Drugą nominacją była nominacja firmy BANAT przez Europejski Ośrodek Rozwoju Gospodarki do tytułu Championa Biznesu. Dziękujemy za dostrzeżenie naszego wkładu w rozwój gospodarczy, szacunek do zasad odpowiedzialnego biznesu oraz nasza odpowiedzialność i partnerstwo!

BANAT i Pracownicy

W czerwcu pogoda w końcu pozwoliła nam na chwilę wspólnego relaksu – wykorzystaliśmy ją na zorganizowanie firmowego grilla! Wspólnie nie tylko pysznie zjedliśmy, ale też bawiliśmy się i odpoczęliśmy na świeżym powietrzu.

 

Jedna z naszych koleżanek z działu księgowości właśnie wróciła ze szkolenia, które miało na celu uaktualnienie jej wiedzy i nadążanie za najnowszymi zmianami prawnymi i podatkowymi. W nieustannie zmieniającym się świecie finansów ważne jest aby być na bieżąco – dzięki temu szkoleniu nasza księgowa jest teraz jeszcze lepiej przygotowana do sprostania wymaganiom naszych klientów i zapewnienia im najwyższej jakości obsługi.

 

Natomiast dwie kolejne osoby z naszego zespołu ukończyły szkolenie z zakresu Systemu Zarządzania Utrzymaniem. Dzięki temu są teraz przygotowane do zarządzania i optymalizacji naszych procesów utrzymaniowych zgodnie z otrzymanym przez nas certyfikatem ISO 9001. Nowe umiejętności pozwolą im jeszcze skuteczniej dbać o sprawność i niezawodność maszyn, co przełoży się na korzyści dla naszych klientów.

 

Do naszego zespołu dołączył Mechanik Specjalista, który odpowiedzialny będzie głównie za montaż oraz demontaż podzespołów z maszyn. Oprócz tego, cieszymy się mogąc poinformować, że na czas wakacji zatrudnieni w BANAT zostali młodzi adepci sztuki serwisu maszyn budowlanych. Liczymy, że BANAT będzie dla nich ciekawym i inspirującym miejscem początku ich kariery zawodowej!

Nowości i usprawnienia

Czerwiec był kolejnym miesiącem pełnym inwestycji zarówno w sprzęt wspierający naszych Mechaników, jak i udogodnienia dla odwiedzających nas klientów. Od niedawna przestrzeni przed biurem uroku dodają donice z roślinami. Są one przyjemnym dodatkiem do parkingu dla klientów oraz wejścia do naszej siedziby. Wewnątrz biura, w sali konferencyjnej na ścianie pojawił się duży napis BANAT, wypełniający przestrzeń również podczas rozmów online z naszymi klientami.

Duże nowości pojawiły się na warsztacie – dosłownie duże, bo nasz park maszynowy został powiększony o nową maszynę CNC! Tokarka CNC TUG 56MN „Maryna” ma już za sobą pierwsze realizacje dla klientów BANAT. Oprócz tego Mechanicy zostali wyposażeni w nowe manometry elektroniczne oraz nowy zestaw gwintowników, wierteł i nasadek udarowych do pewniejszej i sprawniejszej pracy. Pojawił się również dodatkowy regał mieszczący aktualnie naprawiane podzespoły, których ilość stale rośnie!

BANAT w akcji!

W minionym miesiącu, Mobilni Serwisanci BANAT spędzili 410 godzin w drodze na pomoc maszynom budowlanym! Parokrotnie byli w Warszawie, w Zamościu oraz Tychach, jak również w przeróżnych rejonach Małopolski, łącznie z samym centrum Krakowa. Z pomocą Serwisu Mobilnego BANAT, do pracy mogło wrócić między innymi: 17 maszyn CAT, 11 maszyn Liebherr, 10 maszyn Volvo, 9 maszyn Doosan, 6 maszyn JCB i 4 maszyny Bauer.

Jedną z naprawianych przez nas maszyn Liebherr, w której wymienialiśmy pompę hydrauliczną, był Liebherr R914C w kopalni w Czeskim mieście Most! Cieszymy się, że wiedza o naszym profesjonalizmie dociera poza granice Polski! Oprócz tego, Mobilny Serwis Klimatyzacji był w czerwcu niezwykle przydatny dla naszych klientów – w tym miesiącu wykonaliśmy w sumie ponad 20 obsług klimatyzacji w maszynach budowlanych.

Swoje tempo pracy pokazali również Mechanicy BANAT – podbijarka torowa, która wymagała regeneracji skrzyni biegów, została w pełni obsłużona w ciągu jedynie 7 dni, razem z demontażem i ponownym montażem podzespołu. Świetna robota!