BANAT Sp. z o.o. Łąkta Górna 534

Łąkta Górna 534

32-731 Żegocina

tel: +48 600 203 400

biuro@banat.pl

pon-pt 7-17

Hydraulika siłowa Dolny Śląsk – mobilne centrum napraw maszyn hydraulicznych

Naprawa i regeneracja podzespołów hydrauliki siłowej to stosunkowo wymagające zadanie. Potrzebna jest tutaj przede wszystkim ogromna wiedza oraz wsparcie zaplecza technicznego, w postaci narzędzi oraz stacji diagnostycznych.

Firma Banat od wielu lat zajmuje się serwisem i naprawą podzespołów hydraulicznych. Posiadamy flotę samochodów serwisowych, która obsługuje niemal całą Polskę. W naszym centrum znajdują się stanowiska pracy przeznaczone do konkretnych usług, takich jak regeneracja pomp hydraulicznych czy naprawa siłowników. Poza tym jesteśmy zaopatrzeni w specjalistyczne stanowiska testowe, służące do sprawdzenia każdego podzespołu hydraulicznego. Dzięki nim mamy możliwość odnalezienia wad, a także, już po naprawie, możemy sprawdzić, czy wszystko zostało wykonane perfekcyjnie. Dzięki temu nasi klienci mają pewność, że wszystkie podzespoły hydrauliki siłowej naprawiane w naszej firmie dadzą sobie bez problemu radę nawet pod najwyższym obciążeniem.

Hydraulika siłowa Dolny Śląsk – mobilne centrum napraw maszyn hydraulicznych

Serwis maszyn budowlanych, drogowych, kolejowych oraz leśnych

Jak już wspomnieliśmy, posiadamy flotę samochodów serwisowych. Nasz mobilny serwis maszyn budowlanych, kolejowych, drogowych czy leśnych jest w pełni wyposażony. Nasi specjaliści na miejscu mogą wykonać diagnozę maszyny oraz podstawowy serwis. W wielu przypadkach wykonują także drobniejsze prace naprawcze, które nie wymagają demontażu podzespołów i dostarczania ich do naszej siedziby.

Mobilny serwis hydrauliki siłowej to ogromna oszczędność. Przede wszystkim nasi specjaliści już kolejnego dnia mogą być u klienta. Jak wiadomo, na budowie najbardziej liczy się czas. Każdy przestój to straty, a dodatkowo mogą ponieść ze sobą kary finansowe, za opóźnienie. Dlatego nie warto czekać – najlepiej zadzwonić do nas, gdy tylko coś się dzieje, a nasz mobilny serwis wyruszy w trasę.

Naprawa sprzętu ciężkiego marki JCB, CAT, Liebherr, Komatsu, Doosan, Kawasaki, John Deere

Naprawa sprzętu ciężkiego marki JCB, CAT, Liebherr, Komatsu, Doosan, Kawasaki, John Deere

Serwis sprzętu ciężkiego jest niezwykle ważny z wielu powodów. Jednym z nich są już wspomniane kosztowne przestoje, ale nie tylko dlatego regularny serwis jest tak istotny.

Bardzo ważną sprawą jest możliwość wykrycia wad przed poważną awarią. W wielu przypadkach, kiedy trafiają do nas podzespoły, takie jak pompy hydrauliczne czy rozdzielacze, widać, że są wyeksploatowane do końca, a sama maszyna mogła nigdy nie widzieć porządnego serwisu. W takim wypadku naprawa zwykle jest bardzo kosztowna. Zamiast kosztów rzędu 3–4 tysięcy, trzeba się liczyć z wydaniem 10 tysięcy złotych albo i więcej.

W takim wypadku cena regularnego serwisowania wydaje się drobnostką.

Regeneracja pomp hydraulicznych Dolny Śląsk

Naszą specjalizacją bezsprzecznie są pompy hydrauliczne. Pompa hydrauliczna jest niczym serce maszyny, działa ona nieustannie od momentu włączenia urządzenia. Jest to główny powód, dla którego ten podzespół hydrauliczny jest dość awaryjny.

W firmie Banat każdego miesiąca regenerujemy kilkadziesiąt pomp. Mamy na stanie wszystkie niezbędne części, które w wielu przypadkach znacząco pozwalają skrócić czas samej regeneracji. Zaletą współpracy z nami jest również fakt, że w naszych magazynach mamy spore stany nowych pomp oraz pomp hydraulicznych wcześniej poddanych regeneracji. Dzięki temu zamiast czekać na naprawę, klient może mieć sprawną maszynę już kolejnego dnia.

Regeneracja pomp hydraulicznych wygląda następująco. W pierwszym kroku demontujemy podzespół na części pierwsze, wstępnie określając uszkodzenia i możliwości naprawy. W tym momencie sprawdzamy też, czy dana część nadaje się do regeneracji, czy pozostaje jedynie wymiana na nową.

Kolejnym krokiem jest kosztorys oraz poinformowanie o nim klienta. Dla nas zawsze najważniejszy jest zleceniodawca. Każdą wycenę przygotowujemy tak, aby nasi kontrahenci byli maksymalnie zadowoleni. Doradzamy też możliwe opcje, które naszym zdaniem są najbardziej sensowne.

W dalszym etapie przychodzi czas na właściwą regenerację pomp hydraulicznych, a później na testy.

Samochód serwisowy wyposażony w narzędzia
Regeneracja siłowników hydraulicznych na Dolnym Śląsku

Regeneracja siłowników hydraulicznych na Dolnym Śląsku

Siłowniki hydrauliczne są odpowiedzialne za wykorzystanie energii hydraulicznej powstałej w układzie. Te podzespoły hydrauliki siłowej również są stosunkowo mocno narażone na uszkodzenia. Dzieje się tak ze względu na warunki, w których pracują maszyny budowlane – i nie tylko. Piasek, kamienie, wysokie i niskie temperatury – to tylko kilka powodów, które bezpośrednio odpowiadają za uszkodzenia mechaniczne siłowników hydraulicznych.

Aby dobrze zadbać o ten element hydrauliki siłowej, trzeba go stale sprawdzać i serwisować. Pierwszą oznaką uszkodzenia są nieszczelności. Warto wiedzieć, że nieszczelność może być początkiem poważnej awarii. Przykładowo uszkodzenie pierścieni prowadzących może spowodować poważną awarię, taką jak wygięcie lagi.

Jednym z najważniejszym czynników wpływających na trwałość siłowników hydraulicznych jest jakość uszczelnień technicznych. Nasza firma korzysta z uszczelnień bardzo wysokiej jakości, porównywalnej do produktów polecanych przez producentów.

PRODUCENCI, KTÓRYCH PODZESPOŁY CZĘSTO NAPRAWIAMY:

Naprawa i regeneracja

Nie rzucamy słów na wiatr — naprawdę naprawiamy dosłownie wszystko w ramach urządzeń hydrauliki siłowej. Sprawdź, z jaką usterką możesz się do nas zgłosić.