BANAT Sp. z o.o. Łąkta Górna 534

Łąkta Górna 534

32-731 Żegocina

tel: +48 600 203 400

biuro@banat.pl

pon-pt 7-17

Serwis maszyn budowlanych Liebherr. Specjalistyczna pomoc w awaryjnych sytuacjach

Liebherr to znana i ceniona marka w branży budowlanej. Jej historia sięga czasów powojennych, a konkretnie lat pięćdziesiątych XX wieku. To wtedy Hans Liebherr zaprojektował m.in. samojezdnego żurawia wieżowego, a także pierwszą koparkę hydrauliczną w Europie! Sam był również głównym twórcą i konstruktorem maszyn, które oferowała założona przez niego w Niemczech firma.

Koparka
Koparka Volvo

Koparki Liebherr. Weterani wśród maszyn budowlanych

Koparki Liebherr cieszą się niesłabnącą popularnością wśród osób działających w branży budowlanej. Wykorzystywane są w całej Polsce, ale szczególnie cenione są w okolicach Śląska, gdzie znajduje się oddział firmy. Do ich niepodważalnych atutów należy trwałość i wytrzymałość. Sprzęt nierzadko jest narażony na pracę w ekstremalnie trudnych i niesprzyjających warunkach. Koparki wykorzystywane są bardzo często w kopalniach węgla czy kruszyw, gdzie na co dzień mają do czynienia z dużymi ilościami pyłu i kurzu. To jednak nie wszystko. Ich uniwersalność i wszechstronność sprawiają, że urządzenia znajdują zastosowanie zarówno przy budowie dróg czy autostrad, jak i w tradycyjnym budownictwie deweloperskim.

Marka Liebherr zajmuje się także produkcją takich maszyn jak:

 • koparki kołowe,
 • koparki gąsienicowe,
 • koparki linowe,
 • ładowarki kołowe,
 • ładowarki gąsienicowe,
 • ładowarki teleskopowe,
 • spycharki gąsienicowe,
 • wozidła przegubowe.

Koparki Liebherr – co w przypadku awarii? Serwis sprzętu budowlanego

Marka Liebherr dba o to, aby produkowany przez nią sprzęt był jak najwyższej jakości. Maszyny, które wyjeżdżają z fabryk Liebherr, mają spełniać wszelkie standardy i dobrze wykonywać swoją pracę niezależnie od tego, w jakiej branży będą wykorzystywane. Klient, który decyduje się na zakup koparki, liczy na to, że urządzenie będzie mu służyć możliwie jak najdłużej. Trwałość, wytrzymałość i bezpieczeństwo są wyznacznikami jakości w branży budowlanej, dlatego Liebherr dokłada wszelkich starań, by spełniać te wszystkie wymagania. Jednak sprzęt budowlany, nawet ten najwyższej klasy, nie jest niezniszczalny.

Awaria w trakcie pracy to koszmar, który spędza sen z powiek chyba każdemu właścicielowi firmy budowlanej. Niesprawna maszyna może spowolnić, a czasem nawet zatrzymać budowę, co z kolei powodować może znaczne opóźnienia w realizacji inwestycji. Niesprawna koparka może więc oznaczać dla wykonawcy nie tylko stratę cennego czasu, ale i pieniędzy. Codzienna praca w trudnych warunkach i przy dużych obciążeniach sprawia, że urządzenia co pewien czas wymagają naprawy lub serwisu, a trzeba wiedzieć, że koparki Liebherr są maszynami specjalistycznymi, na których nie każdy się zna. By je naprawić, potrzeba doświadczonego specjalisty, posiadającego odpowiednią wiedzę. Tylko profesjonalne podejście może zagwarantować odpowiednie rezultaty, czyli szybki powrót sprzętu na plac budowy.

Koparki Liebherr – co w przypadku awarii? Serwis sprzętu budowlanego
Serwis sprzętu budowlanego Liebherr. Mobilny serwis firmy. BANAT – szybka i pewna pomoc w awaryjnych sytuacjach

Serwis sprzętu budowlanego Liebherr. Mobilny serwis firmy. BANAT – szybka i pewna pomoc w awaryjnych sytuacjach

BANAT zajmuje się naprawą i regeneracją maszyn budowlanych marki Liebherr od lat. Firmę BANAT, na tle innych, wyróżnia z pewnością kompleksowe podejście i mobilny serwis maszyn budowlanych Liebherr. Wykwalifikowani specjaliści dojeżdżają na miejsce awarii i tam sprawdzają, w czym tkwi problem. Czasami możliwe jest zreperowanie podzespołu od razu. Bywa jednak, że nie ma możliwości usunięcia usterki na miejscu. W takiej sytuacji wadliwa część jest wymontowywana z urządzenia, a następnie zabierana do warsztatu. Tam przeprowadzane jest ostateczne badanie, dzięki któremu możliwe jest znalezienie przyczyny problemu oraz odpowiednie zajęcie się uszkodzonym podzespołem hydraulicznym. Warto nadmienić, że każdą zregenerowaną, naprawioną bądź wymienioną na nową część, poddaje się dokładnym testom na specjalistycznej aparaturze diagnostycznej. Dzięki temu zarówno serwisant, jak i klient mają gwarancję, że nowy element jest całkowicie sprawny i funkcjonalny. Po dokonaniu wszelkich niezbędnych operacji fachowiec z powrotem dostarcza mechanizm na miejsce. Mechanik montuje podzespół hydrauliczny w maszynie i po upewnieniu się, że wszystko działa, jak należy, praca zostaje uznana za zakończoną. Można zatem powiedzieć, że firma BANAT zajmuje się problemem od początku do końca. Wiedząc, jak ważne są w branży budowlanej czas i terminowość, robi wszystko, by klient otrzymał pomoc bez zbędnej zwłoki.

Kadra firmy BANAT nie spoczywa na laurach i przez cały czas poszerza swoją wiedzę i rozwija specjalistyczne umiejętności. Dzięki temu, że specjaliści podzieleni są na zespoły, zajmujące się naprawą konkretnych mechanizmów, praca przebiega sprawnie i szybko. Doświadczenie i stale pogłębiana wiedza stanowią o sile firmy. Dzięki temu klient może być pewny, że serwis wykonany będzie rzetelnie i ma gwarancję dobrze wykonanej usługi.

Zespół serwisantów z firmy BANAT, zajmujących się maszynami marki Liebherr, oferuje następujące usługi:

 • naprawa silników hydraulicznych,
 • naprawa zmienników momentu obrotowego,
 • regeneracja silników hydraulicznych,
 • regeneracja pomp hydraulicznych,
 • regeneracja rozdzielaczy hydraulicznych,
 • regeneracja mostów napędowych,
 • diagnoza zepsutych elementów hydrauliki siłowej,
 • testy podzespołów hydraulicznych.

Części do pomp hydraulicznych Liebherr DPVP

wałek
płyta ślizgowa tarcza oporowa, stopa ślizgowa
tłoczki
separator tarcza powrotna, retainer, płytka podtrzymująca
tuleja kulista kula
sprężyny kuli
cylinder blok, głowica, wirnik
płyta sterująca tarcza rozrządcza, płyta rozrządu
Oprócz rozrysowanych części mamy ponadto: Łożysko, uszczelnienie, simmering, obudowa, korpus

 

Dostępne warianty

DPVP108

Części do pomp hydraulicznych Liebherr LPVD

1 wałek
2 płyta ślizgowa tarcza oporowa, stopa ślizgowa
3 tłoczki
4 separator tarcza powrotna, retainer, płytka podtrzymująca
5 tuleja kulista kula
6 sprężyny kuli
7 cylinder blok, głowica, wirnik
8 płyta sterująca tarcza rozrządcza, płyta rozrządu
Oprócz rozrysowanych części mamy ponadto: Łożysko, uszczelnienie, simmering, obudowa, korpus

Dostępne warianty

LPVD64
LPVD75
LPVD90
LPVD100
LPVD125
LPVD140
LPVD150