BANAT Sp. z o.o. Łąkta Górna 534

Łąkta Górna 534

32-731 Żegocina

tel: +48 600 203 400

biuro@banat.pl

pon-pt 7-17

Maszyny budowlane CASE

CASE, a w zasadzie CASE Construction Equipment, to amerykańska firma zajmująca się produkcją maszyn budowlanych. Założył ją Jerome Increase Case w 1842 roku w Racine w stanie Wisconsin w USA. Na początku firma produkowała młockarnię, czyli maszynę rolniczą służącą do omłotu zbóż. Jednak już w 1869 roku tworzy pierwszą przenośną maszynę parową, a w 1912 roku zaczyna produkcję sprzętu do budowy dróg – równiarki i walce parowe. 1957 rok przynosi pierwszą złożoną fabrycznie koparkoładowarkę marki CASE, a już w 1969 roku firma CASE zaczyna produkcję miniładowarek.

Ładowarka firmy CASE

Firma CASE działa w dziedzinie produkcji sprzętu budowlanego od niemal 180 lat i wcale nie przestaje się rozwijać. Jest to pierwszy twórca maszyn budowlanych, który oferuje dwie technologie, które spełniają normy emisji spalin – recyrkulację schłodzonych spalin oraz selektywną redukcję katalityczną.

W ofercie marki CASE znajdziemy takie maszyny budowlane jak:

 • koparki gąsienicowe,
 • koparki kołowe,
 • minikoparki kołowe,
 • minikoparki gąsienicowe,
 • midikoparki,
 • miniładowarki,
 • ładowarki kołowe,
 • koparkoładowarki,
 • ładowarki kompaktowe,
 • spycharki gąsienicowe,
 • równiarki.
Koparka CASE_CX160D
Ładowarka firmy case
Koparko-ladowarka firmy case

Serwis maszyn budowlanych CASE

Każda maszyna budowlana prędzej czy później trafia do warsztatu z powodu awarii. Nawet najtrwalsze maszyny, których producenci zadbali o to, aby były one wysokiej jakości i zaawansowane technologicznie, potrafią się zepsuć. Nic dziwnego, skoro pracują na budowach, autostradach czy w kopalniach, często po kilkanaście godzin na dobę. Deszcz, śnieg, upał, mróz czy wiatr – maszyny budowlane pracują w każdych warunkach atmosferycznych. Dlatego bardzo ważne jest, aby jak najwcześniej nawiązać współpracę z serwisem maszyn budowlanych, który zadba o sprzęt w Twojej firmie w każdej sytuacji. Nie od dziś wiadomo, że w prowadzeniu własnej działalności najważniejszy jest czas. Czas to pieniądz, dlatego dotrzymywanie terminów jest kluczową sprawą w branży usługowej. Nikt nie chce płacić kar umownych za niedotrzymanie terminów czy wstrzymywać prac z powodu awarii maszyny. Dlatego wybierz serwis, który nie tylko wykona wszelkie niezbędne naprawy w przypadku usterki, ale także wykona przegląd techniczny maszyn, zadba o szczegółową diagnozę oraz testy sprawnościowe, a przy tym gwarantuje terminowe działanie w konkurencyjnych cenach. Takim serwisem jest firma Banat, która w swojej ofercie ma następujące usługi:

 • regeneracja pomp hydraulicznych,
 • regeneracja silników hydraulicznych,
 • naprawa siłowników hydraulicznych,
 • regeneracja rozdzielaczy hydraulicznych,
 • regeneracja mostów napędowych,
 • naprawą zmienników momentu obrotowego,
 • mobilny serwis maszyn budowlanych,
 • dokładna diagnoza zepsutych elementów hydrauliki siłowej,
 • testy podzespołów hydraulicznych.

Regeneracja pomp hydraulicznych w maszynach budowlanych marki CASE

Wielu przedsiębiorców nie wykonuje na swoich maszynach budowlanych przeglądów, ponieważ chce w ten sposób zaoszczędzić. Jednak najczęściej jest to jedynie pozorna oszczędność, która w razie awarii może kosztować bardzo dużo. Koparki CASE, koparkoładowarki CASE czy równiarki CASE to nie drukarka lub skaner, które w razie awarii można wyrzucić i za kilka groszy kupić nowy sprzęt. Maszyny budowlane kosztują kilkadziesiąt, a nawet kilkaset tysięcy złotych i mają za zadanie służyć przez wiele lat, dlatego warto zadbać o nie możliwie jak najbardziej, aby zminimalizować ryzyko powstawania awarii oraz koszta naprawy. Za przykład mogą posłużyć tu pompy hydrauliczne, które są kluczowym elementem każdej maszyny budowlanej. Pompa hydrauliczna działa od momentu uruchomienia sprzętu do chwili jego wyłączenia, przez co jest stale mocno eksploatowana i narażona na uszkodzenia. Jeśli wykonamy przegląd maszyny, będziemy mogli dużo wcześniej zauważyć drobne usterki, na które pomoże regeneracja pomp hydraulicznych i przywróci maszynę do sprawności. Często zdarza się jednak, że na serwis trafia maszyna z awarią, której można było uniknąć, wykonując przegląd kilka tygodni, a nawet dni wcześniej. W takim przypadku konieczna może okazać się wymiana części, co w przypadku pompy kosztuje kilka razy więcej niż regeneracja pomp hydraulicznych.

Ładowarka firmy case
Koparka CASE

Serwis hydrauliki siłowej maszyn budowlanych CASE

Firma Banat to nie tylko naprawy, regeneracje i regularne serwisowanie maszyn budowlanych. To także dbałość o to, aby zminimalizować ryzyko kolejnych usterek. Jak to robimy? Zanim zabierzemy się do naprawy maszyny czy konkretnych podzespołów, wykonujemy szczegółową diagnozę, która pozwala nam odkryć wszystkie, nawet najdrobniejsze uszkodzenia, które w krótkim czasie mogą zamienić się w poważne awarie. Z kolei po przeprowadzeniu wszystkich koniecznych napraw, wymian i regeneracji, wykonujemy testy sprawnościowe maszyny w warunkach możliwie jak najbardziej przypominających te, w których sprzęt działa na co dzień. Dzięki temu upewniamy się, że wykonaliśmy naszą pracę należycie i oddajemy klientowi w pełni sprawną i gotową do pracy maszynę. To wszystko jest możliwe dzięki wyspecjalizowanemu zespołowi serwisantów, który stale poszerza swoją wiedzę oraz doświadczenie. Banat zatrudnia i szkoli tylko najlepszych fachowców, dzięki czemu jesteśmy w stanie szybko odnaleźć awarię i sprawnie ją naprawić, ponieważ doskonale znamy słabe i mocne strony każdej maszyny światowych marek producentów sprzętu budowlanego. Działamy nie tylko na terenie całej Polski, ale też za jej granicami. Możemy pochwalić się uwielbianą przez naszych klientów usługą, którą jest mobilny serwis maszyn budowlanych. Jest to grupa serwisantów do zadań specjalnych, którzy przyjeżdżają na miejsce awarii i w miarę możliwości wykonują naprawę w terenie.

Dołącz do naszych zadowolonych klientów już dziś – zadzwoń do nas i dowiedz się, w jaki sposób możemy Ci pomóc.